Zyskujące popularność zabiegi medycyny estetycznej

Zyskujące popularność zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej są z roku na rok coraz delikatniejsze i przynoszą coraz lepsze rezultaty, wiec trudno się dziwić, że ich popularność rośnie. Cały czas pojawiają się też nowe rozwiązania i niektóre z nich potrafią robić prawdziwą furorę.

Botoks kontra zmarszczki

Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej na pewno dzisiaj już nie są żadną nowością, chociaż trzeba zaznaczyć, że zainteresowanie nimi gwałtowanie rośnie. Spowodowane jest to ich niecodziennymi właściwościami polegającymi na tym, że toksyna botulinowa jest w stanie zmniejszać intensywność działania zakończeń nerwowych, które odpowiadają za skurcze mięśni, które z kolei odpowiadają za powstawanie zmarszczek. Zabieg został udoskonalony przez zmniejszenie igły wykorzystywanej w jego przebiegu, co poprawiło jego skuteczność i ograniczyło nieprzyjemne czucia z nim związane. Oddanie jednej dawki toksyny może usuwać zmarszczki nawet na okres pół roku.

Dermatolog Paweł Rujna

Osocze bogatopłytkowe dla regeneracji skóry

Bardzo ciekawym zabiegiem medycyny estetycznej jest podawanie osocza bogatopłytkowego, czyli specjalnej substancji wyodrębnionej z krwi samego pacjenta, w której znajduje się bardzo dużo płytek krwi. Na skórze wykonuje się serię nakłuć, które pobudzają organizm do regeneracji, a podane serum sprawia, że organizm jest w stanie znacznie łatwiej produkować kolagen i naczynia krwionośne. Przekłada się to nie tylko na szybszą regenerację, ale też na wytworzenie skóry wyższej jakości w wyniku tego procesu. Są to zabiegi medycyny estetycznej, które szczególnie dobrze pokazują swoją skuteczność na dłoniach i na dekolcie.

Nici liftingujące

Klasyczny lifting to metoda droga i inwazyjna, przez co niewiele osób decyduje się na skorzystanie z nie. Nici liftingujące są tańszą i zdecydowanie mniej inwazyjną metodą działania. Nici wprowadza się pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a uzyskane dzięki nim efekty mogą być bardzo różne: od uniesienia brwi i poprawy owalu twarzy, po wygładzanie skóry w różnych częściach ciała, zwłaszcza na szyi. Zauważane jest też zwiększenie produkcji kolagenu w miejscach, gdzie wprowadzono nici. Szczególne zainteresowanie w ostatnich miesiącach wzbudza lifting krocza.

Mezoterapia

Mezoterapia stosowana jest często do poprawy wzrostu włosów na głowie, ale sposobów jej wykorzystania jest cała masa. Ten uniwersalny zabieg medycyny estetycznej polega na wprowadzeniu do skóry właściwej za pomocą specjalnych igieł lub innych mechanizmów wtłaczających specjalnych serum oraz podobnych do nich substancji.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to liposukcja w strzykawce. Zabieg ten polega bowiem na podawaniu specjalnych środków bezpośrednio w tkankę tłuszczową, co powoduje jej rozbijanie. W ten sposób organizm jest zachęcany do naturalnego wydalania tłuszczu. Największą zaletą lipolizy iniekcyjnej w porównaniu z klasyczną liposukcją jest to, że jest to zabieg o minimalnej inwazyjności, w którym wszelkie procesy usuwania tłuszczu to tak naprawdę procesy naturalne obsługiwane przez sam organizm.

Previous ZABEZPIECZONE NIELEGALNE WYROBY TYTONIOWE
Next Co trzeba wiedzieć o ruchu drogowym w Londynie

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Łatanie dziur za pomocą żywicy

Czasami pojawia się uciążliwość, taka jak upadek (uszkodzenie) telefonu, tabletu lub innego urządzenia z przeszklonym ekranem, w wyniku czego dochodzi do pęknięcia (pęknięcia) kąta lub innej części szklanej powłoki bez

Life&Style 0 Comments

Odpowiednia dieta odmładza skórę

Dieta zapewniająca zdrowie i dobry stan skóry powinna być bogata w antyoksydanty – twierdzi Agnieszka Mielczarek. Coach zdrowia i prywatnie żona Pascala Brodnickiego udowadnia między innymi, że kiedy włączymy do swojego codziennego menu

Life&Style 0 Comments

Zmieniają się preferencje Polaków w konsumpcji alkoholi

Polacy coraz chętniej sięgają po bardziej wyszukane alkohole. Po trzech kwartałach ubiegłego roku o jedną trzecią wzrósł import ekskluzywnej odmiany whisky single malt. W ujęciu wartościowym dynamika była jeszcze wyraźniejsza i wyniosła

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź