Zatrzymani sprawcy kradzieży sklepowych

Zatrzymani sprawcy kradzieży sklepowych

W niedzielę w ręce pińczowskich policjantów „wpadło” trzech mieszkańców Kielc, którzy byli podejrzewani o przestępstwo usiłowania kradzieży towarów na kwotę blisko 1800 zł., na szkodę jednego z dużych dyskontów spożywczych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku minionego tygodnia nieznany sprawca dokonał kradzieży produktów spożywczych, chemicznych i alkoholi wartości blisko 1800 zł na szkodę sklepu, wynosząc je z pominięciem linii kas. Od tej pory trwały ustalenia zmierzające do poznania tożsamości sprawcy. Ten zuchwale pojawił się po raz drugi, na terenie tego samego sklepu w niedzielę. Rozpoznał go pracownik ochrony, który o podejrzeniach nieuczciwych zamiarów mężczyzny, pakującego m.in. drogie alkohole do sklepowego wózka, poinformował policjantów. Młody człowiek zorientował się jednak, że coś jest nie tak i uciekł ze sklepu pozostawiając przygotowany towar. Szybko zniknął też w przestrzeni miasta.

W tym czasie mundurowi ustalali już wszelkie okoliczności sprawy. Dzięki szybkiej reakcji odnaleźli podejrzewanego mężczyznę w jednym z czynnych lokali. Był tam w towarzystwie dwóch swoich kompanów. Wszyscy zostali zatrzymani. Wkrótce okazało się, że zatrzymani panowie w wieku od 23 do 24 lat już wcześniej byli notowani za liczne przestępstwa przeciwko mieniu.

Cały towar przygotowany do kradzieży został odzyskany. Jego wartość wyceniono na kwotę ok. 1800 zł. Ponad to policjanci znaleźli samochód, którym cała grupa przyjechała do Pińczowa. W jego wnętrzu znaleziono inne towary, które również pochodziły z kradzieży.

Dwóm z zatrzymanych przedstawiono zarzuty usiłowania dokonania kradzieży do czego się przyznali. W trakcie czynności na jaw wyszły również personalia kolejnego 24-latka, który pomagał swojemu rówieśnikowi przy kradzieży do jakiej doszło tydzień wcześniej. Został on zatrzymany na terenie Kielc i doprowadzony do pińczowskiej jednostki. Tutaj przyznał się do udziału w dokonaniu wcześniejszej kradzieży.

Wobec całej trójki mężczyzn prokurator na wniosek Policji zastosował środki zapobiegawcze w dwóch przypadkach w postaci dozoru policyjnego, a w jednym poręczenie majątkowe. Za kradzież oraz jej usiłowanie kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 5.

Previous Aloes do picia - dla zdrowia i urody
Next Dwóch poszukiwanych w jednym mieszkaniu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Profilaktyka na basenie

Sandomierscy dzielnicowi w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018” spotkali się z dziećmi na basenie. Czas pomiędzy sportowymi rozgrywkami rywalizujących ze sobą drużyn policjanci wykorzystali, aby przypomnieć dzieciom o zasadach bezpiecznego

Wiadomości 0 Comments

Nieudane włamanie i… negocjacje

Sceny niczym z pewnej duńskiej komedii wydarzyły się w czwartek na kieleckich Herbach. Mieszkaniec miasta ujął na gorącym uczynku 49- letniego włamywacza. Rabuś już szykował się do wyniesienia łupów, ale

Wiadomości 0 Comments

„AMATORZY” ŁADOWAREK W POLICYJNYM ARESZCIE

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom powiatu szydłowieckiego, którzy wczoraj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Śledczy ustalili, że 36- i 42-

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!