Zatrzymani sprawcy kradzieży sklepowych

Zatrzymani sprawcy kradzieży sklepowych

W niedzielę w ręce pińczowskich policjantów „wpadło” trzech mieszkańców Kielc, którzy byli podejrzewani o przestępstwo usiłowania kradzieży towarów na kwotę blisko 1800 zł., na szkodę jednego z dużych dyskontów spożywczych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku minionego tygodnia nieznany sprawca dokonał kradzieży produktów spożywczych, chemicznych i alkoholi wartości blisko 1800 zł na szkodę sklepu, wynosząc je z pominięciem linii kas. Od tej pory trwały ustalenia zmierzające do poznania tożsamości sprawcy. Ten zuchwale pojawił się po raz drugi, na terenie tego samego sklepu w niedzielę. Rozpoznał go pracownik ochrony, który o podejrzeniach nieuczciwych zamiarów mężczyzny, pakującego m.in. drogie alkohole do sklepowego wózka, poinformował policjantów. Młody człowiek zorientował się jednak, że coś jest nie tak i uciekł ze sklepu pozostawiając przygotowany towar. Szybko zniknął też w przestrzeni miasta.

W tym czasie mundurowi ustalali już wszelkie okoliczności sprawy. Dzięki szybkiej reakcji odnaleźli podejrzewanego mężczyznę w jednym z czynnych lokali. Był tam w towarzystwie dwóch swoich kompanów. Wszyscy zostali zatrzymani. Wkrótce okazało się, że zatrzymani panowie w wieku od 23 do 24 lat już wcześniej byli notowani za liczne przestępstwa przeciwko mieniu.

Cały towar przygotowany do kradzieży został odzyskany. Jego wartość wyceniono na kwotę ok. 1800 zł. Ponad to policjanci znaleźli samochód, którym cała grupa przyjechała do Pińczowa. W jego wnętrzu znaleziono inne towary, które również pochodziły z kradzieży.

Dwóm z zatrzymanych przedstawiono zarzuty usiłowania dokonania kradzieży do czego się przyznali. W trakcie czynności na jaw wyszły również personalia kolejnego 24-latka, który pomagał swojemu rówieśnikowi przy kradzieży do jakiej doszło tydzień wcześniej. Został on zatrzymany na terenie Kielc i doprowadzony do pińczowskiej jednostki. Tutaj przyznał się do udziału w dokonaniu wcześniejszej kradzieży.

Wobec całej trójki mężczyzn prokurator na wniosek Policji zastosował środki zapobiegawcze w dwóch przypadkach w postaci dozoru policyjnego, a w jednym poręczenie majątkowe. Za kradzież oraz jej usiłowanie kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 5.

Previous Aloes do picia - dla zdrowia i urody
Next Dwóch poszukiwanych w jednym mieszkaniu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Za głupi żart odpowie przed sądem

Ostrowieccy policjanci ustalili i zatrzymali 25 – latka, który fałszywie zawiadomił o zabójstwie, którego nie było. Z jego zgłoszenia wynikało, że ktoś zabił mężczyznę, a jego zwłoki leżą w pobliżu

Wiadomości 0 Comments

ŚWIĘTOKRZYSKIE ROZPOCZĘCIE SEZONU MOTOCYKLOWEGO

Wczoraj motocykliści z województwa świętokrzyskiego już po raz kolejny wzięli udział w uroczystej inauguracji sezon na Świętym Krzyżu. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Uroczystym wjazdem

Wiadomości 0 Comments

Pierwszy dzwonek – bezpieczna droga do szkoły

Już po pierwszym dzwonku, uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny i będą mierzyć się z nowymi wyzwania. Jednym z nich jest niewątpliwie bezpieczna droga do szkoły i o nią będą dbać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!