ZAPALILI ZNICZ DLA POLICYJNEGO BOHATERA

ZAPALILI ZNICZ DLA POLICYJNEGO BOHATERA

Obchody Dnia Wszystkich Świętych to przede wszystkim okres wytężonej pracy świętokrzyskich policjantów, którzy dbają aby każdy mógł spokojnie i bezpiecznie wspomnieć swoich bliskich. Jednak w czasie wytężonej służby, stróże prawa nie zapominają o bohaterach, którzy nosząc mundury oddali swoje życie za Ojczyznę. Delegacja kieleckich policjantów zapaliła znicz na grobie Stanisława Durleja, byłego funkcjonariusza kieleckiej Policji, rozstrzelanego przez niemieckie służby w czasie II Wojny Światowej.

1 listopada to dzień wspomnień o najbliższych, którzy już o nas odeszli. To także wyjątkowy moment, aby na chwilę zatrzymać się i sięgnąć pamięcią wstecz, do czasów walki za nasz kraj. O bohaterach pamiętają także kieleccy policjanci. Delegacja naszego garnizonu, na czele z Komendantem Miejskim Policji w Kielcach nadkom. Piotrem Zalewskim oraz Zastępcą Komendanta Komisariatu IV w Kielcach podinsp. Wojciechem Olejniczakiem zatrzymała się przy grobie Stanisława Durleja ps. „Zagłoba”, znajdującym się na Cmentarzu Partyzanckim w Kielcach. Zapalając symboliczny znicz, oddając honor wyrazili szacunek dla byłego funkcjonariusza Komisariatu Policji Państwowej w Kielcach, który walkę za nasz kraj przypłacił życiem. 28 lipca 1943 roku Niemcy dokonali pacyfikacji wsi Niewachlów I i Niewachlów II, podczas której aresztowali 33 osoby. Jedenaście z nich, w tym Stanisława „Zagłobę” Durleja i jego syna Zbigniewa „Wichra”, rozstrzelano w lesie Papiernia koło Sukowa.

Cześć Ich Pamięci!

Previous ZAMIAST SPŁACIĆ RATĘ RANIŁ NOŻEM
Next ODPOWIE ZA POZBAWIENIE ŻYCIA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KIELECKA DROGÓWKA RADZI

Wakacje dobiegają końca, już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny. Od września przy szkołach i placówkach oświatowych na terenie Kielc oraz powiatu kieleckiego prowadzone będą wzmożone działania w ramach akcji

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI W ZESPOLE SZKÓŁ LEŚNYCH W ZAGNAŃSKU

Niecodziennych gości mieli wczoraj uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przeprowadzili cykl spotkań z uczniami klas

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI W SZKOLE W ZAGNAŃSKU

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Kielcach kontynuuję cykl spotkań z młodzieżą szkolną Zespołu Szkół nr 2 w Zagnańsku. Dotyczą one tematu bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!