Nie wypalaj traw! To ogromne zagrożenie

Nie wypalaj traw! To ogromne zagrożenie

Wraz z poprawą pogody znacznie zwiększa się liczba pożarów łąk i nieużytków. Tylko od początku marca pińczowscy policjanci interweniowali w takich przypadkach co najmniej 30 razy. Przypominamy – wypalanie traw jest dużym zagrożeniem dla ludzi, zwierząt oraz mienia.

Wypalanie traw, suchych nieużytków i organicznych pozostałości po zimie stwarza wiele zagrożeń związanych z możliwością wywołania pożaru. Wypalający trawę nie tylko niszczą przyrodę, ale również stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych ludzi przebywających w pobliżu. Wzniecanie pożarów, zwłaszcza zawilgoconymi odpadami organicznymi, w pobliżu dróg powoduje również ich zadymienie i w konsekwencji znaczne ograniczenie widoczności, co może nieść za sobą niebezpieczne zdarzenia drogowe. Przypominamy, że wypalanie traw, palenie ognisk w miejscach do tego nie przeznaczonych, sprowadzanie zagrożenia pożarem jest zabronione, zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody, Ustawą o lasach, kodeksem karnym i wykroczeń.

Previous Zlikwidowana nielegalna bimbrownia
Next Przewoził kolegę w... bagażniku

Może to Ci się spodoba

Kielce na Sygnale 0 Comments

BYŁ POSZUKIWANY I POSIADAŁ NARKOTYKI

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Kielcach zatrzymali 33 –letniego mieszkańca miasta, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kielcach w związku z zasądzoną karą 5 lat 4

Kielce na Sygnale 0 Comments

RODZINNA „FIRMA” HYDRAULICZNA

Wczoraj kieleccy policjanci zatrzymali troje mieszkańców Krakowa. Dziadek, wnuk i jego żona pod legendą, że są pracownikami firmy hydraulicznej, wchodzili do mieszkań starszych osób i dokonywali kradzieży pieniędzy oraz biżuterii.

Kielce na Sygnale 0 Comments

KOLEJNY CIOS W NARKOTYKOWY PROCEDER

Kieleccy policjanci zwalczający na co dzień przestępczość narkotykową w miniony piątek zatrzymali czterech mężczyzn, którzy mają związek z nielegalnym procederem. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 560 gramów białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź