Nie wypalaj traw! To ogromne zagrożenie

Nie wypalaj traw! To ogromne zagrożenie

Wraz z poprawą pogody znacznie zwiększa się liczba pożarów łąk i nieużytków. Tylko od początku marca pińczowscy policjanci interweniowali w takich przypadkach co najmniej 30 razy. Przypominamy – wypalanie traw jest dużym zagrożeniem dla ludzi, zwierząt oraz mienia.

Wypalanie traw, suchych nieużytków i organicznych pozostałości po zimie stwarza wiele zagrożeń związanych z możliwością wywołania pożaru. Wypalający trawę nie tylko niszczą przyrodę, ale również stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych ludzi przebywających w pobliżu. Wzniecanie pożarów, zwłaszcza zawilgoconymi odpadami organicznymi, w pobliżu dróg powoduje również ich zadymienie i w konsekwencji znaczne ograniczenie widoczności, co może nieść za sobą niebezpieczne zdarzenia drogowe. Przypominamy, że wypalanie traw, palenie ognisk w miejscach do tego nie przeznaczonych, sprowadzanie zagrożenia pożarem jest zabronione, zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody, Ustawą o lasach, kodeksem karnym i wykroczeń.

Previous Zlikwidowana nielegalna bimbrownia
Next Przewoził kolegę w... bagażniku

Może to Ci się spodoba

Kielce na Sygnale 0 Comments

NARKOTYKI NIE TRAFIĄ NA RYNEK

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z kryminalnymi z Komisariatu I Policji w Kielcach zatrzymali dwóch młodych mieszkańców powiatu kieleckiego, którzy posiadali

Kielce na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANI TRAFILI „ZA KRATY”

Nie ma tygodnia by świętokrzyscy policjanci nie zatrzymali osoby, która jest poszukiwana gdyż ukrawa się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko wczoraj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 3 takich mężczyzn.

Kielce na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMALI 14 POSZUKIWANYCH

Policjanci kieleckiej komendy od rozpoczęcia długiego weekendu zatrzymali 14 osób poszukiwanych. W większości przypadków były to osoby unikające odbycia kary, w kilku przypadkach ustalono miejsca pobytu. Najdłużej, bo 1 rok

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!