Sam wybierz OPP – wypełnij pit online bez KRS

Sam wybierz OPP – wypełnij pit online bez KRS

Trwa gorący  i “lubiany” przez podatników  okres, czyli czas składania rocznych zeznań podatkowych i rozliczania się z fiskusem  z osiągniętych w poprzednim roku dochodów. Jedni z nas dostaną zwrot nadpłaconego podatku, inni będa musieli  wpłacić  czasami nawet niemałe kwoty na konto właściwego urzędu skarbowego.Warto zatem właśnie teraz skorzystać w ze wszystkich możliwych, przysługujących nam ulg i obniżyć należny skarbowi państwa podatek. Nie wszyscy jednak czują się dobrze w gąszczu wciąż zmieniających się przepisów, nie wiedzą z jakich ulg mogą skorzystać i nie podjęli decyzji, której z organizacji pożytku publicznego przekazać 1%. Lekarstwem na to jest  PIT online bez KRS. Dlaczego bez KRS? Ponieważ wiele bezpłatnych programów, które można znaleźć w Internecie  ma wpisany KRS konkretnej fundacji, która niekoniecznie jest w kręgu naszego zainteresowania. Wybierając PIT online bez KRS sami zdecydujemy, komu pomożemy. Kolejną korzyścią wynikającą z wyboru elektronicznej formy rocznego rozliczenia z urzędem skarbowym jest oszczędność czasu,  pieniędzy i spokój wynikający z tego , że omyłka rachunkowa jest w tym przypadku niemożliwa.

PIT online bez KRS – kto może przekazać 1% ?

Bardzo często trudno nadążyć za zmianami, jakie są wprowadzane w przepisach podatkowych.Jedynie osoby zajmujące się zawodowo doradztwem podatkowym i śledzące na bieżąco zapisy w ordynacji podatkowej są w stanie z opanowaniem podejść do wyjątków od reguł, warunków jakie trzeba spełniać, by móc skorzystać z ulg itp. Korzystajmy więc z udogodnień, jakie daje nam Internet i rozliczmy PIT z jednym z programów podatkowych, ponieważ każdy z dostępnych na rynku wyposażony jest w bazę aktualnie obowiązujących przepisów podatkowych, czyli spełnia niejako rolę naszego prywatnego doradcy podatkowego. Korzystając z takiego programu będziemy niemal prowadzeni przez cały proces wypełniania formularza za rękę.  Zwróćmy jedynie uwagę na to, czy program  jest aktualny i zawiera w sobie aktualne formularze PIT.

Oprócz ulg i odpisów  podatnicy mają również  przywilej wyboru ulubionej OPP  i przekazania 1% na jej działalność. Z tego przywileju mogą korzystać między innymi :

  • osoby prowadzące działalność gospodarczą  (19% podatku liniowego)
  • ryczałtowcy
  • podatnicy rozliczający się w oparciu o aktualnie obowiązującą  skalę podatkową.
  • emeryci i  renciści ale tylko w sytuacji, kiedy sami wypełniają  i składają PITy

Osoby chcące wesprzeć OPP nie muszą same przekazywać pieniędzy na konto organizacji, zrobi to pracownik urzędu skarbowego, wystarczy przy wypełnianiu PIT wskazać KRS organizacji Jeśli nie dokonaliśmy jeszcze wyboru fundacji, możemy wybrać ją z corocznie uaktualnianego wykazu organizacji posiadających uprawnienia do pozyskiwania środków z 1% podatku, który znajduje się na stronie internetowej  Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Lista to ponad osiem tysięcy OPP, z których  jedne cieszą się większym, inne mniejszym zaufaniem podatników. Wypełniając PIT online bez KRS możemy wesprzeć więcej niż jedną organizację lub fundację. Mamy taką możliwość wtedy, kiedy składamy kilka formularzy PIT. Jeśli  np. oprócz PIT 37 składamy PIT 28 czy PIt 39 na każdej deklaracji możemy wpisać  KRS innej Organizacji Pożytku Publicznego i w ten sposób wesprzeć 1% kilka organizacji. Możemy też we wszystkich deklaracjach wskazać tę samą OPP. Rozliczając się z urzędem skarbowym pamiętajmy o możliwości skorzystania z bezpłatnego programu PIT. Polecamy PITax.pl, bezpieczny, szybki i niezwykle łatwy w obsłudze program, prowadzący podatnika krok za krokiem przez cały proces wypełniania deklaracji rocznej PIT.

Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych wybrał rozliczenie pit online przez system PITax.pl Łatwe podatki jako najlepszy program do rozliczania pitów, który wspiera organizacje pozarządowe w zbiórce 1% podatku dochodowego.

Previous SEZON MOTOCYKLOWY Z POLICYJNYM AKCENTEM
Next DZIECI Z WIZYTĄ NA KOMISARIACIE POLICJI III W KIELCACH

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Na przekór kryzysowi: OptiBuy i NextBuy zwiększają zatrudnienie, przenoszą się do większego biura

Kielce, Warszawa | 31.08.2020 r. Kieleckie oddziały OptiBuy i NextBuy, spółek międzynarodowej grupy wdrożeniowo-konsultingowej zajmującej się tworzeniem i implementacją rozwiązań IT dla działów zakupów na potrzeby światowych gigantów i krajowych

Strefa Biznesu 0 Comments

Deficyt pracowników w IT szacuje się na ok. 50 tys. osób

Zapotrzebowanie na pracowników ze strony branży informatycznej wciąż rośnie. Jednym z powodów są kolejne inwestycje w centra badawczo-rozwojowe zarówno krajowych, jak i zagranicznych koncernów. Drugim – transformacja cyfrowa, przed którą stoją firmy w niemal

Strefa Biznesu 1Comments

Pożyczka na Wielkanoc – czy warto już o niej pomyśleć?

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. I chociaż są to święta kojarzone z mniejszymi wydatkami niż organizacja Bożego Narodzenia, nadal potrzebne są pieniądze. Jeśli potrzebujesz zastrzyku gotówki na ten cel, już

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź