ŚWIĘTOKRZYSCY POLICJANCI NA PODIUM MISTRZOSTW POLICJI W PŁYWANIU

ŚWIĘTOKRZYSCY POLICJANCI NA PODIUM MISTRZOSTW POLICJI W PŁYWANIU

Po raz piąty Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie była gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. Impreza zorganizowana została na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce. Do sportowej rywalizacji stanęło 82 zawodników. Patronat nad mistrzostwami objęli: Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin. Świętokrzyscy policjanci zdobyli łącznie 5 medali – w tym 2 złote, 2 srebrne oraz 1 brązowy.

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa lubelskiego byli organizatorami Mistrzostw Policji w Pływaniu. Zawody objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. Dzięki gościnności zawody mogły odbyć się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.

Tegoroczne V mistrzostwa odbyły się już po raz trzeci na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Jest to obecnie najnowocześniejszy obiekt pływacki w Polsce.   Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 82 policjantów, w tym 20 kobiet. Na trybunach zasiedli m.in.: Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Dobrodziej, Zastępca Prezydenta Pan Krzysztof Komorski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin Pani Marta Wcisło, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Artur Garbacz oraz mł. insp. Paweł Paździor I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy – Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego i Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Lublinie.

Garnizon Świętokrzyski reprezentowało 3 policjantów: funkcjonariusz Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Kielcach, st. sierż. Seweryn Koczajewski z KPP w Jędrzejowie oraz sierż. sztab. Rafał Śliwiński z Wydziału Konwojowego KWP w Kielcach. Łącznie nasi reprezentanci wywalczyli 5 medali – w tym 2 złote, 2 srebrne oraz 1 brązowy. Funkcjonariusz SAT zajął 1 miejsce na dystansie 200 metrów stylem zmiennym oraz 50 metrów motylkowym, a także zajął 2 miejsce na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. St. sierż. Seweryn Koczajewski wywalczył 2 miejsce na dystansie 100 metrów stylem klasycznym oraz 3 miejsce tym samym stylem na dystansie 50 metrów. Sierż. sztab. Rafał Śliwiński uplasował się na 4 miejscu płynąc 200 metrów stylem zmiennym.

Previous „PROFILAKTYKA I RESOCJALIZACJA. TEORIA I PRAKTYKA”
Next KOLEJNE ZABEZPIECZONE JEDNOSTKI BRONI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Smartfon do 500 zł

Co dzisiaj dostaniemy w cenie do 500zł? Okazuje się, że całkiem sporo. Nie należy jednak ukrywać, że jest to półka budżetowa i wybieranie pośród takich modeli nieuchronnie oznacza konieczność zdecydowania

Wiadomości 0 Comments

„ BUS ” – PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ BUSKICH POLICJANTÓW

W miniony piątek funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego buskiej komendy przeprowadzili działania kontrolno – prewencyjne pod kryptonimem „ Bus ”. Na 10 skontrolowanych autobusów i busów, w 2 przypadkach zatrzymano

Wiadomości 0 Comments

O BEZPIECZEŃSTWIE Z WŁOSZCZOWSKIMI LICEALISTAMI

W ostatnim czasie funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie przeprowadził dwa spotkania z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie. Główne tematy poruszone przez policjanta to bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zagrożenia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź