Smartfon do 500 zł

Smartfon do 500 zł

Co dzisiaj dostaniemy w cenie do 500zł? Okazuje się, że całkiem sporo. Nie należy jednak ukrywać, że jest to półka budżetowa i wybieranie pośród takich modeli nieuchronnie oznacza konieczność zdecydowania się na różne kompromisy. Nie można po prostu mieć wszystkiego.

Mniej znane marki

Ponad 25% rynku smartfonów w skali globalnej to dzisiaj telefony określane mianem „nie markowych”, co jest pewnym nadużyciem, ponieważ często stoją za nimi tacy giganci technologiczni, jak na przykład ASUS albo są próbą powrotu na rynek dawnych gigantów, chociażby Nokii czy Alcatela. Tym niemniej, nie są to urządzenia wiodących obecnie marek, więc można się na przykład spodziewać, że aplikacje nie będą dostosowywane do nich specyficznie.

Kompromisy

Słowo kompromis nie powinno budzić niepokoju. Kompromisy, na które trzeba będzie pójść, to raczej pytanie o nasze priorytety. Cechy urządzeń, które będziemy omawiali poniżej, to właśnie nasze możliwe priorytety. Jeśli zdecydujemy się na zmaksymalizowanie danego parametru, konieczność zmieszczenia siew kwocie 500zł ograniczy telefon na pozostałych polach.

Pamięć

Obecnym standardem w segmencie budżetowym jest 2GB pamięci operacyjnej i 32GB pamięci masowej. Dostać można jednak urządzenia posiadające 3/64 pamięci, co na pewno będzie docenione przez osoby korzystające z wielu aplikacji na raz i chcące być non stop w kontakcie z całym światem. Telefonów z większą pamięcią jest bardzo dużo.

Bateria

Standard to dzisiaj 3000mAh i jest on trzymany niezależnie od półki cenowej. Nie można niestety liczyć na topowe techniki ładowania, ale można poszukać lepszej baterii. Motorola Moto E5 Plus jest w stanie zaoferować nam nawet 5000mAh.Oznacza to więcej niż 2 dni bez ładowania. Trochę mniejszy akumulator także nie jest wielkim problemem, ponieważ słabsze podzespoły biorą mniej prąd i tym samym urządzenie pracuje dłużej. Ot, paradoks.

Dual SIM

Technologia Dual SIM pozwala na stosowanie dwóch kart SIM, jednej najczęściej w celu tańszego dostępu do Internetu 4G. Zdecydowana większość telefonów posiada to rozwiązanie, ale trzeba pamiętać, że czasami uniemożliwia ono korzystanie z karty rozszerzeń w tym samym czasie.

Rozmiar i rozdzielczość ekranu

Jest to kolejna cecha, która w niewielkim stopniu zależy od półki cenowej. Można spokojnie znaleźć małe i bardzo duże telefony do 500zł. Sęk w tym, że standardowa rozdzielczość wyświetlaczy to HD+, czyli poziom, który wyraźnie odstaje od FHD i tym bardziej od FHD+. Jeśli wybierzemy na przykład Xiaomi Redmi 6, będziemy musieli pogodzić się z nie najwyższą jakością wyświetlanego obrazu ze względu na sporą wielkość plamki.

Czytnik linii papilarnych

Bardzo popularna funkcja, czytnik linii papilarnych, pozwala odblokować telefon po prostu odciskiem palca. Działa to zazwyczaj dobrze, jeśli zostało zamontowane w telefonie w cenie do 500zł. Nie jest to jeszcze standard, ale już zadziwiająco dużo telefonów daje taką możliwość.

Fotografia

Nagrywanie w FHD oraz solidny aparat do selfie są już dzisiaj standardem, którego można oczekiwać od wszystkich tańszych telefonów.

Więcej na smartfoninfo.pl

Previous Młotkiem zaatakował sąsiada
Next Wydruk zdjęć: gdzie można zlecić?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZAREAGOWAŁ BEZ WAHANIA

Gdy usłyszał hałas, postanowił sprawdzić co się dzieje. Zauważył, że nieznani sprawcy niszczą autobus zaparkowany przy jednej ze szkół. Jego szybka reakcja sprawiła, że sprawca nie uniknie odpowiedzialności. Mowa o

Wiadomości 0 Comments

14-letni oprawca zwierząt

Sąd dla nieletnich zajmie się wkrótce zachowaniem 14- latka. Jak ustalili kryminalni z komisariatu przy ul. Kołłątaja, nastolatek 20 kwietnia na jednej z kieleckich ulic kopał i znęcał się nad

Wiadomości 0 Comments

Przerwane zakupy przez dzielnicowego po służbie

Dzięki czujności dzielnicowego ze strawczyńskiego komisariatu 36- letnia mieszkanka powiatu najbliższy rok spędzi w więziennej celi. Kobieta była poszukiwana, bowiem nie stawiła się do aresztu aby odbyć zasądzoną karę. Ponadto

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź