Rolki

Rolki

Rolki to sprzęt sportowy, który został wynaleziony już w XVIII wieku. Wraz z upływem lat rolki uległy wielu zmianom, by wreszcie uzyskać nowoczesny design znany dziś. Obecnie łyżworolki najczęściej składają się z czterech kółek i mogą być użytkowane do bardzo różnych celów, od spokojnej jazdy po płaskim terenie po ekstremalne ewolucje w skateparkach. W jakie rolki najlepiej się zaopatrzyć, aby spełniły oczekiwania?

Jazda na rolkach to niezwykle atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. Ponadto poruszanie się na takim sprzęcie korzystnie wpływa na zdrowie. Łyżworolki modelują mięśnie nóg, zwiększają koordynację ruchową czy poprawiają kondycję. Do tego warto zauważyć, że jazda na rolkach jest o wiele bezpieczniejsza np. od biegania, bowiem nie obciąża tak stawów i kręgosłupa. Po rolki powinny sięgnąć także te osoby, którym marzy się szybkie spalenie tkanki tłuszczowej. Kiedy już zapadła decyzja o zakupie rolek, warto zaznajomić się z dostępnymi modelami. Co warto wiedzieć o tego rodzaju produktach? 

Rolki – dla kogo?

Tak naprawdę na rolkach może jeździć praktycznie każdy – właśnie dzięki swojej uniwersalności łyżworolki stały się tak popularne. To doskonała alternatywa dla wszystkich tych osób, które nie mogą lub nie chcą biegać. Rolki dają wiele możliwości i zadowolą nie tylko miłośników spokojnego przemieszczania się z miejsca na miejsce, ale także entuzjastów bardziej agresywnej jazdy. Ponadto rolki mogą także posłużyć jako środek transportu do pracy. Jakie rolki można wyróżnić?

  1. Rolki damskie – przeznaczone dla pań, dzięki czemu ich budowa odpowiada szczuplejszej stopie kobiecej. Występują w różnych kolorach i posiadają ciekawe wzornictwo. Najczęściej rolki damskie mają cholewkę nieco niższą niż w przypadku butów męskich.
  2. Rolki męskie – idealne dla panów, zazwyczaj dostępne w większych rozmiarach niż rolki damskie i posiadające wyższą cholewkę. Także mogą mieć różny design, ale wśród rolek dla panów przede wszystkim dominuje kolor czarny.
  3. Rolki dziecięce – łyżworolki odpowiednio skonstruowane, aby zadowolić najmłodszych rolkarzy. Są zdecydowanie mniejsze od rolek dla dorosłych i bardzo kolorowe. Najczęściej poleca się dzieciom rolki regulowane, które można rozszerzać wraz z rosnącą stopą pociechy, lub rolki z wymienną płozą, co sprawia, że dziecko może nie tylko jeździć na rolkach latem, ale i wymienić kółka na płozy do łyżew w zimie, aby poszaleć na lodowisku.

Rodzaje rolek dla dorosłych

Bez względu na to, czy kupuje się rolki damskie czy męskie, można je wybrać tak, aby dopasowały się do konkretnych wymagań. Każdy ma bowiem wobec rolek inne oczekiwania. Nie każdy sprzęt sprawdzi się w mieście i też nie każdy posłuży do wykonywania trików. Jakie rolki warto więc posiadać, aby móc zrealizować swoje plany?

Osobom lubiącym spokojną jazdę, np. po alejkach w parku czy chodniku, poleca się rolki rekreacyjne, idealne do miasta. Będą one też doskonałym wyborem dla początkujących rolkarzy. Entuzjastom szybszych wycieczek poleca się rolki szybkościowe, o większych kołach, dzięki którym łyżworolki osiągają lepsze prędkości od rolek rekreacyjnych. W sklepach znaleźć też można rolki freestylowe do slalomu czy rolki agresywne dla fanów zabawy w skateparkach, jednak tego rodzaju modele przeznaczone są już dla zaawansowanych użytkowników. Doświadczeni rolkarze mogą także sięgnąć po profesjonalne rolki hokejowe – szybkie, wytrzymałe i bardzo przyczepne.

Każdy miłośnik aktywnego stylu życia powinien spróbować jazdy na rolkach. Sprzęt ten pozwala nie tylko na trening, który kształtuje mięśnie i wzmacnia organizm, ale także daje dużo przyjemności. Jakie rolki najlepiej wybrać? Przede wszystkim dopasowane do potrzeb. Dziś rolki damskie i męskie to szeroki wybór modeli, od rolek rekreacyjnych poprzez freestylowe i agresywne aż do profesjonalnych rolek hokejowych.

Previous "Ziołowe przetwory"
Next Cios w narkotykowy proceder

Może to Ci się spodoba

Elektroniczne turnieje śledzą setki tysięcy polskich fanów

Branża e-sportu rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Przychody przekraczają 10 mln dol. i rosną o kilkanaście procent rocznie. Elektroniczne rozgrywki śledzi tysiące fanów, a ich liczba szybko się zwiększa. Skala zainteresowania przyciąga

Aktywność fizyczna zwiększa wydajność i efektywność pracowników

Słaba kondycja, brak aktywności fizycznej i przemęczenie pracowników powoduje widoczny spadek ich odporności, co wiąże się z ryzykiem zachorowań, a więc i ryzykiem nieobecności w pracy. Spada także ich wydajność i kreatywność. Pracodawcy, którzy zdają

Resort sportu już zapowiada kolejne regulacje

Po igrzyskach zostanie przedstawiona do konsultacji ustawa, która zwiększy kontrolę nad wydatkowaniem środków przez związki sportowe – zapowiada minister sportu i turystyki. Resort pracuje też nad wdrożeniem ustawy antydopingowej, która ma pomoc

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź