POSZLI NA GRZYBY ZGUBILI SIĘ W LESIE

POSZLI NA GRZYBY ZGUBILI SIĘ W LESIE

Trwa sezon na grzyb i wiele osób wybiera się do lasu, aby w taki sposób spędzić wolny czas. Nie zapominajmy o bezpieczeństwie również w tej sytuacji. Podczas zbierania grzybów łatwo bowiem stracić orientację w terenie i zgubić się w lesie. Do takiego zdarzenia doszło wczoraj w powiecie opatowskim.

Wczoraj wieczorem dyżurny opatowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który powiadomił, iż wraz z rodziną zgubił się w lesie na terenie gminy Tarłów. Na szczęście mężczyzna posiadał przy sobie telefon komórkowy, dzięki temu policjanci mogli określić miejsce gdzie znajdują się grzybiarze. W rejon kompleksu leśnego niezwłocznie skierowany został patrol policji. Mundurowi używając sygnałów błyskowych i dźwiękowych pomogli rodzinie grzybiarzy opuścić bezpiecznie kompleks leśny, dzięki czemu czwórka grzybiarzy bezpiecznie wróciła do domu. Na szczęście pomoc nadeszła w porę a odnaleziona grupa osób nie potrzebowała pomocy medycznej. Policjanci odwieźli również rodzinę do miejsca odległego o 7 kilometrów gdzie grzybiarze pozostawili wcześniej samochód.

Opatowscy policjanci apelują do mieszkańców naszego powiatu o rozwagę oraz ostrożność podczas wypraw na grzyby. Wybierajmy się do lasu najlepiej z drugą osobą, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku możemy liczyć na pomoc. Zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy, aby móc wezwać pomoc. Zadbajmy o odpowiedni ekwipunek w postaci wody, jedzenia, materiałów opatrunkowych czy kurtki przeciwdeszczowej. Gdy już stracimy orientację w terenie obserwujmy przyrodę wokół nas, co pomoże w określeniu kierunków.

Previous KOLEJNY CIOS W NARKOTYKOWY PROCEDER
Next Praca w Świętokrzyskiem czeka – 1/3 firm będzie zatrudniać!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tych papierosów już nie zapalą

Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wymierzyli kolejny cios w nielegalny proceder. We wtorkowy poranek zabezpieczyli u 40- latka blisko 5200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wiadomości 0 Comments

O ODPOWIEDZIALNOŚCI Z MŁODYMI OSOBAMI

Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przeprowadziła zajęcia z gimnazjalistami Zespołu Szkół w Piekoszowie. Tematem spotkania było między innymi przybliżenie zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich za popełnienie

Wiadomości 0 Comments

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

W minioną sobotę staszowscy policjanci odnaleźli zaginionego 61-latka, który dzień wcześniej wyszedł z domu bez słowa i ślad po nim zaginął. Dzięki profesjonalnym działaniom i zaangażowaniu policjantów oraz strażaków ochotników

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź