PODEJRZANA INWESTYCJA

PODEJRZANA INWESTYCJA

Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali w poniedziałek 51- letniego właściciela firmy, wykonującej prace na terenie miasta. Jak ustalili śledczy, mężczyzna ten wystawił zawyżoną o blisko 80 tys. zł fakturę, za wykonanie inwestycji drogowej. W tej sprawie zarzuty usłyszał także 54- letni inspektor nadzoru, który zatwierdził inwestycję. Za poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat więzienia.

Od jakiegoś czasu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przyglądali się uważnie jednej z inwestycji drogowych na terenie miasta. Policjanci mieli sygnał od przedstawiciela Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, że jeden z kontrahentów może stosować nieuczciwe praktyki. Współpracując z urzędnikami mundurowi przeanalizowali skrupulatnie dokumentację inwestycji. Wynikało z niej, że firma 51- latka wystawiła fakturę za wykonanie robót na jednej z ulic w Kielcach. Jednak opis wykonanych robót w przypadku tego kontrahenta, nie pokrywał się w całości z rzeczywistością. Okazało się bowiem, że nie wszystkie przewody zostały położone, natomiast ich wartość została wliczona w koszty inwestycji. Spowodowało to wystawienie faktury zawyżonej o kwotę blisko 80 tysięcy złotych.

W poniedziałek stróże prawa z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą dotarli do 51- letniego właściciela firmy, który noc spędził w policyjnym areszcie. Nazajutrz w tej samej sprawie został zatrzymany również 54- latek, który z ramienia zarządcy drogi nadzorował inwestycję. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Przedsiębiorca będzie tłumaczył się z poświadczenia nieprawdy, z kolei urzędnik odpowie przed sądem za niedopełnienie obowiązków.

Previous ZLIKWIDOWANA PLANTACJA
Next ICH ŁUPEM PADŁ QUAD

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Tych papierosów już nie zapalą

Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wymierzyli kolejny cios w nielegalny proceder. We wtorkowy poranek zabezpieczyli u 40- latka blisko 5200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wiadomości 0 Comments

KIELECKA DROGÓWKA RADZI

Wakacje dobiegają końca, już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny. Od września przy szkołach i placówkach oświatowych na terenie Kielc oraz powiatu kieleckiego prowadzone będą wzmożone działania w ramach akcji

Wiadomości 0 Comments

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY JEDNOSTEK POLICJI

21 marca dniem otwartym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach zostanie uroczyście zainaugurowana kampania „Służąc niesiemy bezpieczeństwo” pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji i Wojewody Świętokrzyskiego. Dzień Otwarty Jednostek Policji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź