PODEJRZANA INWESTYCJA

PODEJRZANA INWESTYCJA

Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali w poniedziałek 51- letniego właściciela firmy, wykonującej prace na terenie miasta. Jak ustalili śledczy, mężczyzna ten wystawił zawyżoną o blisko 80 tys. zł fakturę, za wykonanie inwestycji drogowej. W tej sprawie zarzuty usłyszał także 54- letni inspektor nadzoru, który zatwierdził inwestycję. Za poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści kodeks karny przewiduje nawet do 8 lat więzienia.

Od jakiegoś czasu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przyglądali się uważnie jednej z inwestycji drogowych na terenie miasta. Policjanci mieli sygnał od przedstawiciela Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, że jeden z kontrahentów może stosować nieuczciwe praktyki. Współpracując z urzędnikami mundurowi przeanalizowali skrupulatnie dokumentację inwestycji. Wynikało z niej, że firma 51- latka wystawiła fakturę za wykonanie robót na jednej z ulic w Kielcach. Jednak opis wykonanych robót w przypadku tego kontrahenta, nie pokrywał się w całości z rzeczywistością. Okazało się bowiem, że nie wszystkie przewody zostały położone, natomiast ich wartość została wliczona w koszty inwestycji. Spowodowało to wystawienie faktury zawyżonej o kwotę blisko 80 tysięcy złotych.

W poniedziałek stróże prawa z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą dotarli do 51- letniego właściciela firmy, który noc spędził w policyjnym areszcie. Nazajutrz w tej samej sprawie został zatrzymany również 54- latek, który z ramienia zarządcy drogi nadzorował inwestycję. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Przedsiębiorca będzie tłumaczył się z poświadczenia nieprawdy, z kolei urzędnik odpowie przed sądem za niedopełnienie obowiązków.

Previous ZLIKWIDOWANA PLANTACJA
Next ICH ŁUPEM PADŁ QUAD

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Sprawiedliwość po latach

Poszukiwany przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach 42-letni kielczanin trafił na 8 lat za kratki. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 16 lat z myślą,

Wiadomości 0 Comments

Ponad 800 gramów narkotyków i dwóch zatrzymanych

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Kielcach w sobotę wymierzyli cios w narkotykowy proceder. W ręce mundurowych trafił 24- letni mieszkaniec miasta, który posiadał przy sobie blisko 100 gramów marihuany.

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób kieleckiej komendy zatrzymali dziś 29- letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna usłyszał wyroki za kradzież i włamanie ale nie stawił się do zakładu karnego. Za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź