Pierzga pszczela

Pierzga pszczela

    W ostatnich latach wreszcie uświadamiamy sobie, jak wielkie znaczenie dla naszego życia mają pszczoły. Są to owady szalenie istotne tak dla naszej cywilizacji, jak i dla każdej osoby z osobna. Z jednej strony, zapylają nasze rośliny, a z drugiej strony tworzone przez nie produkty z miodem na czele to wartościowy element diety, leków, jak również różnego rodzaju kosmetyków i suplementów diety. O miodzie wiemy już całkiem sporo, tak zwane mleczko pszczele także trafiło na tapetę. Cały czas jednak dość tajemnicza pozostaje pierzga pszczela, a tak być nie powinno. Czym w zasadzie jest pierzga pszczela, czy realnie jej potrzebujemy oraz dlaczego warto korzystać z oferty sklepów internetowych i kupować dla siebie oraz rodziny pierzgę pszczelą?

Nie tylko miód

Wszyscy wiemy, że pszczoły robią miód. Miód, można zażartować, to jednak produkcja masowa uskuteczniana przez pszczoły. Jest on oczywiście bardzo wartościowy, ma masę minerałów, witamin i enzymów, a nawet działa niczym antybiotyk, ale jego podstawowy cel istnienia jest bardzo prozaiczny. Miód ma po prostu dostarczać rojowi kalorii w czasie, kiedy świat przykryty jest śniegiem. Na samym miodzie pszczoły by nie przetrwały. Mleczko pszczele tutaj z grubsza pominiemy, ponieważ ten produkt to miód na sterydach, który nam może przydać się w czasie przeziębienia, ale na dłuższą metę nie opłaca się z niego za bardzo korzystać. Pierzga jest lepsza.

Dowiedz się więcej o właściwościach pierzgi pszczelej na pieknanaturalnie.com.pl >>

Przystępny pyłek

Pszczele produkty to produkty roślinne. Po co nam pszczoły, skoro sami możemy się zabrać za rośliny? W tym problem, że nie możemy. Człowiek jest przystosowany do działania niczym kombajn. Z rośliny jesteśmy w stanie wydobyć to, co łatwo dostępne i najbardziej energetyczne. Większości nie strawimy i po prostu to porzucimy. Nie poradzimy sobie ze ścianami komórkowymi i różnymi trudnymi do strawienia cukrami ani białkami. Potrzebna jest wysoka specjalizacja, by je pokonać. Tę mają krowy czy kozy, ale też pszczoły.

Pszczoły zbierają pyłek, substancję o wręcz cudownych właściwościach, która dla nas jest jednak niemal bezużyteczna, gdyż zamknięta jest w maleńkiej łupinie. Pszczoły zwilżają pyłek swoją śliną, wpuszczają do niej enzymy i dodają trochę miodu, mieszają wszystko, zapraszają bakterie tworzące kwas mlekowy i pozwalają pyłkowi w ten sposób fermentować. Proces fermentacji rozpuszcza ściany pyłku i odsłania jego najcenniejszą zawartość. Zmieszany z pozostałymi składnikami wykorzystywanymi przez pszczoły, tworzy właśnie pierzgę.

Co potrafi, a czego nie potrafi pierzga?

Pierzga jest niemal cudownym składnikiem pokarmowym. Masa białek, polifenolów, witamin, mikro- i makroelementów, związków triterpenowych i enzymów to coś, co trudno znaleźć gdzieś indziej. Tym bardziej, że dostępna komercyjnie pierzga to zawsze koncentrat oczyszczony z rzeczy, których nam nie potrzeba. Należy mieć na uwadze tylko to, że pierzga nie jest cudownym lekiem na raka, co potwierdziły badania. Pierzga to wspaniały sposób na regenerację organizmu, jego odtrucie oraz odmłodzenie, ale to tylko i aż znakomity suplement diety.

Previous Jedna doba, ośmiu poszukiwanych
Next Długo nie wyjdzie na wolność

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

O BEZPIECZEŃSTWIE Z WŁOSZCZOWSKIMI LICEALISTAMI

W ostatnim czasie funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie przeprowadził dwa spotkania z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie. Główne tematy poruszone przez policjanta to bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zagrożenia

Wiadomości 0 Comments

Przerwane zakupy przez dzielnicowego po służbie

Dzięki czujności dzielnicowego ze strawczyńskiego komisariatu 36- letnia mieszkanka powiatu najbliższy rok spędzi w więziennej celi. Kobieta była poszukiwana, bowiem nie stawiła się do aresztu aby odbyć zasądzoną karę. Ponadto

Wiadomości 0 Comments

WOJEWÓDZKIE OBCHODY NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Główne uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Nabożeństwo sprawowali Ordynariusz Diecezji Kieleckiej ksiądz biskup Jan Piotrowski oraz biskup senior Kazimierz Ryczan. Po mszy uczestnicy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź