Oszuści podają się za różne służby!

Oszuści podają się za różne służby!

Każdego dnia za pośrednictwem mediów i Internetu Policja informuje i przestrzega o obecnie stosowanych metodach działania przestępców. Oszustwa „na wnuczka”, „na policjanta” są już doskonale znane. Ostatnio jednak sprawczy dzwoniąc zaczynają podawać nazwy innych służb mundurowych, np. Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), przedstawiając rzekomą legendę o wspólnych działaniach przeciwko oszustwom bankowym. Właśnie w taki sposób w miniony poniedziałek 20 tysięcy złotych stracił 68- letni kielczanin.

W miniony poniedziałek do 68- latka zadzwoniła kobieta. Rozmówczyni oświadczyła seniorowi, że jest funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), które współpracuje z Policją w zatrzymywaniu złodziei pieniędzy z kont bankowych. Kielczanin dał wiarę zapewnieniom oszustki i wypłacił zgromadzone na koncie pieniądze, a następnie wpłacił na wskazany rachunek bankowy. O tym, że padł ofiarą oszustwa uświadomił sobie dopiero kolejnego dnia, gdy zgłosił się do komisariatu.

To kolejny przykład działania przestępców, którzy wykorzystują najczęściej osoby starsze, aby pozbawić ich oszczędności. Bez względu na formację, za którą podają się oszuści należy zapamiętać: żaden funkcjonariusz czy to Policji, CBA, Centralnego Biura Śledczego Policji albo prokuratury nie proponuje wykupienia się od odpowiedzialności karnej, ani nie prosi o dokonywanie jakiś transakcji bankowych przez telefon. Gdy ktoś nam to proponuje, możemy być niemal pewni, że mamy do czynienia z oszustem! Wówczas niezwłocznie należy przekazać tą informację Policji.

Previous Trafił do celi na 8 lat
Next Kontrabanda u 46-latka

Może to Ci się spodoba

Kielce na Sygnale 0 Comments

ZNACZNA ILOŚĆ NARKOTYKÓW W RĘKACH KIELECKICH POLICJANTÓW

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Kielcach ujawnili blisko 700 gramów narkotyków. W tej sprawie zatrzymali 38 -letniego

Kielce na Sygnale 0 Comments

6 ZNISZCZONYCH POJAZDÓW, USZKODZONE OGRODZENIE I… PONAD 1,6 PROMILA ALKOHOLU

Natychmiastowa interwencja sandomierskich policjantów doprowadziła do zatrzymania 48-latka, który kierował osobowym audi mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy mieszkaniec Sandomierza wyjeżdżając z parkingu uszkodził kilka pojazdów oraz ogrodzenie.

Kielce na Sygnale 0 Comments

ODPOWIEDZĄ ZA POBICIE

Włoszczowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 38 lat, podejrzanych o pobicie 24-latka. Do zdarzania doszło w niedzielny ranek we Włoszczowie. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!