Oszukiwał tachograf magnesem

Oszukiwał tachograf magnesem

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło w minioną środę nad ranem na krajowej trasie nr 42 w miejscowości Skórnice gm. Fałków. Przewrócona ciężarówka przewożąca kruszywo na wiele godzin sparaliżowała ruch na tym odcinku drogi. Na domiar złego, podczas oględzin pojazdu policjanci ujawnili w nim urządzenie służące do zakłócania pracy tachografu.

W środę nad ranem, dyżurny z koneckiej jednostki dostał zgłoszenie o przewróconej ciężarówce na krajowej drodze nr 42 w rejonie miejscowości Skórnice. Bardzo szybko na miejsce zdarzenia przybyli policjanci z Radoszyc, którzy pomogli kierowcy wydostać się z kabiny pojazdu. Ciężarówka, która przewoziła kruszywo, zablokowała całą drogę na wiele godzin. 38-letni kierowca z wieloma obrażeniami ciała trafił do szpitala. Podczas czynności funkcjonariusze zwrócili uwagę, że w momencie zdarzenia tachograf w ciężarówce zarejestrował postój. W związku z powyższym mundurowi przeprowadzili szczegółowe oględziny pojazdu, które ujawniły zamontowane przy skrzyni biegów urządzenie służące do zakłócania pracy tachografu t.zw. magnes. W związku z powyższym kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2 tyś. zł. Ponadto wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej na pracodawcę w związku z naruszeniem przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Gdyby kierowca przestrzegał czasu pracy, do tego zdarzenia prawdopodobnie by nie doszło.

Previous Kryminalni przejęli 1,3 kilograma narkotyku
Next Marihuana w orzechach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ODNALEZIONY PRZEZ POLICJANTÓW W LESIE

Po całonocnych poszukiwaniach starachowiccy policjanci odnaleźli 39-letniego mężczyznę, który zgubił się w lesie i nie mógł odnaleźć drogi powrotnej. Na szczęście wszystko skończyło się jedynie na strachu, a 39-latkowi nic

Wiadomości 0 Comments

PIJANY JECHAŁ PO PASAŻERÓW

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich podczas działań pn. „Trzeźwy poranek” zatrzymali do kontroli drogowej autobus, którym kierował nietrzeźwy szofer. Mężczyzna posiadał w swoim organizmie blisko

Wiadomości 0 Comments

Rozbójnik w rękach kieleckich policjantów

O dokonanie rozboju na 33- latku podejrzewają śledczy z komisariatu przy ul. Śniadeckich 22- latka, zatrzymanego w poniedziałkowe przedpołudnie. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna w niedzielę, po godzinie 16 na ul.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź