Odzyskane pieniądze z oszustwa

Odzyskane pieniądze z oszustwa

Dzięki współpracy policjantów z pracownikami banków, odzyskano większość pieniędzy jakie 65-letnia kielczanka przekazała oszustom, którzy działali metodą na tzw. policjanta i prokuratora. Kobieta mogła utracić ponad 200 tys. zł.

Policjanci o całym zdarzeniu dowiedzieli się we wtorek w godzinach porannych i od razu przystąpili do pracy. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ustalili, że jedna z kielczanek od poniedziałku najprawdopodobniej jest oszukiwana przez osoby podające się za policjanta i prokuratora. Funkcjonariusze szybko doprecyzowali szczegóły całej sprawy.

Jak z nich wynika, do 65-latki w poniedziałek zadzwoniła oszustka podająca się za policjantkę i twierdziła, że pieniądze seniorki zgromadzone na kontach są zagrożone atakiem hakerów. Następnie do kobiety zadzwonił również mężczyzna przedstawiający się za prokuratora, który miał kierować „działaniami” skierowanymi przeciwko oszustom. W rzeczywistości to on doprowadził kielczankę do niekorzystnego rozporządzenia jej oszczędnościami. Zgodnie ze wskazówkami, 65-latka dokonała przelewu kwoty 55 tys. zł. na wskazane przez oszusta konto, pozbywając się nieświadomie gotówki.

Nie był to koniec przestępczego procederu. Ci sami sprawcy, kolejnego dnia chcieli zagarnąć resztę oszczędności seniorki. Zadzwonili do niej ponownie tłumacząc, że w dalszym ciągu rozpracowują grupę przestępczą, a jej pieniądze nadal są zagrożone.  Kobieta zgodnie z instrukcjami przestępców założyła nowe konto z obsługą bankowości elektronicznej, gdzie przelała łącznie 150 tys. zł. Jednocześnie podała oszustom login i hasło dostępu.

Dzięki współpracy policjantów z pracownikami placówek bankowych oraz szybko podjętym działaniom, przelewy te zostały zablokowane i pieniądze w większości odzyskano.

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oszuści coraz częściej podają się za policjantów, czy prokuratorów i wykorzystują zaufanie starszych osób do urzędów oraz organów administracji.

Pamiętajmy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki, ani zakładanie kont bankowych. Odbierając taki telefon bądźmy pewni, że są to oszuści.

Previous Marihuana w orzechach
Next Pierwszy dzwonek - bezpieczna droga do szkoły

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Cios w narkotykowy proceder

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy zatrzymali we wtorkowe popołudnie dwóch mieszkańców powiatu. Funkcjonariusze w mieszkaniu 27- latka zabezpieczyli blisko 200 gramów amfetaminy. Z kolei 21-

Wiadomości 0 Comments

U dwóch kobiet zabezpieczyli kontrabandę

Starachowiccy policjanci zatrzymali dwie kobiety w wieku 48 i 52 lata podejrzewane o posiadanie wyrobów tytoniowych i spirytusowych bez polskich znaków akcyzy. Teraz grozi im do trzech lat pozbawienia wolności

Wiadomości 0 Comments

Za głupi żart odpowie przed sądem

Ostrowieccy policjanci ustalili i zatrzymali 25 – latka, który fałszywie zawiadomił o zabójstwie, którego nie było. Z jego zgłoszenia wynikało, że ktoś zabił mężczyznę, a jego zwłoki leżą w pobliżu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!