Odzyskane pieniądze z oszustwa

Odzyskane pieniądze z oszustwa

Dzięki współpracy policjantów z pracownikami banków, odzyskano większość pieniędzy jakie 65-letnia kielczanka przekazała oszustom, którzy działali metodą na tzw. policjanta i prokuratora. Kobieta mogła utracić ponad 200 tys. zł.

Policjanci o całym zdarzeniu dowiedzieli się we wtorek w godzinach porannych i od razu przystąpili do pracy. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ustalili, że jedna z kielczanek od poniedziałku najprawdopodobniej jest oszukiwana przez osoby podające się za policjanta i prokuratora. Funkcjonariusze szybko doprecyzowali szczegóły całej sprawy.

Jak z nich wynika, do 65-latki w poniedziałek zadzwoniła oszustka podająca się za policjantkę i twierdziła, że pieniądze seniorki zgromadzone na kontach są zagrożone atakiem hakerów. Następnie do kobiety zadzwonił również mężczyzna przedstawiający się za prokuratora, który miał kierować „działaniami” skierowanymi przeciwko oszustom. W rzeczywistości to on doprowadził kielczankę do niekorzystnego rozporządzenia jej oszczędnościami. Zgodnie ze wskazówkami, 65-latka dokonała przelewu kwoty 55 tys. zł. na wskazane przez oszusta konto, pozbywając się nieświadomie gotówki.

Nie był to koniec przestępczego procederu. Ci sami sprawcy, kolejnego dnia chcieli zagarnąć resztę oszczędności seniorki. Zadzwonili do niej ponownie tłumacząc, że w dalszym ciągu rozpracowują grupę przestępczą, a jej pieniądze nadal są zagrożone.  Kobieta zgodnie z instrukcjami przestępców założyła nowe konto z obsługą bankowości elektronicznej, gdzie przelała łącznie 150 tys. zł. Jednocześnie podała oszustom login i hasło dostępu.

Dzięki współpracy policjantów z pracownikami placówek bankowych oraz szybko podjętym działaniom, przelewy te zostały zablokowane i pieniądze w większości odzyskano.

Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oszuści coraz częściej podają się za policjantów, czy prokuratorów i wykorzystują zaufanie starszych osób do urzędów oraz organów administracji.

Pamiętajmy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki, ani zakładanie kont bankowych. Odbierając taki telefon bądźmy pewni, że są to oszuści.

Previous Marihuana w orzechach
Next Pierwszy dzwonek - bezpieczna droga do szkoły

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

UTRUDNIENIA NA DRODZE K-7 W POWIECIE JĘDRZEJOWSKIM

W związku z budową drogi ekspresowej na terenie powiatu jędrzejowskiego w dniach od 14 do 16 marca w godzinach od 22 do 5 rano wystąpią utrudnienia w ruchu. Mają związek

Wiadomości 0 Comments

MISTRZOSTWA W KIELCACH ROZEGRANE I PO MISTRZOWSKU ZABEZPIECZANE

Mnóstwo sportowych emocji, trybuny pełne kibiców, ale przede wszystkim każdy z trzech minionych meczów w Kielcach, to bezpieczne widowisko sportowe. Policjanci nie tylko przygotowali całe zabezpieczenie imprez, tak żeby każdy

Wiadomości 0 Comments

Kryminalni przejęli 1,3 kilograma narkotyku

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Kielcach wymierzyli wczoraj cios w narkotykowy proceder. Kryminalni w takcie przeszukania pomieszczeń na jednym z kieleckich osiedli ujawnili i zabezpieczyli torbę z zawartością 1300

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!