Nasiona marihuany, czyli super food

Nasiona marihuany, czyli super food

Przed laty konopie były jedną z popularniejszych roślin. Praktycznie na każdej wsi można było spotkać gospodarstwo, w którym uprawiano właśnie konopie. Rośliny te wykorzystywano następnie do produkcji sznurków oraz worków. Stanowiły również pożywienie nie tylko dla ludzi, ale również dla bydła. Dzisiaj konopie kojarzą się głównie z marihuaną, czyli bardzo popularnym narkotykiem. Nasiona marihuany są niezwykle pożądane. Tymczasem warto wiedzieć, że występują również konopie siewne. To roślina, która nie ma nic wspólnego z konopiami używanymi do produkcji narkotyku. Jej nasiona są prawdziwą skarbnicą wartości odżywczych. Zobaczmy dlaczego warto sięgać po nasiona konopi.

Co to za roślina?

Konopia siewna to roślina, która wywodzi się z Azji Środkowej. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jej historia sięga przeszło trzech tysięcy lat. Powszechnie wykorzystywana była nie tylko jako materiał na sznury czy worki, ale również jako żywność, o czym krótko wspomnieliśmy we wstępie. Obecnie roślina ta ceniona jest za substancje, których dostarcza. Nasiona konopi siewnej zawierają ogromne ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także błonnika i witamin (zwłaszcza witaminy E). Dostarczają również niemałych ilości pełnowartościowego białka, co sprawia, że są szczególnie cenne dla osób pozostających na diecie bezmięsnej.

Nienasycone kwasy tłuszczowe

Nasiona konopi siewnych to doskonałe źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli tych, które są bardzo cenne dla naszego organizmu. Dostarczają one zarówno kwasów omega 6, jak i omega 3. Na podkreślenie zasługuje to, że w nasionach konopi zawarte są ich idealne proporcje (3:1). Nienasycone kwasy tłuszczowe sprawiają, że zmniejsza się znacząco ryzyko zawału mięśnia sercowego. Są one również nieocenione, jeśli chcemy obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a także zmniejszyć ciśnienie. Korzystnie wpływają na kondycję skóry. To właśnie z tego powodu nasiona konopi siewnych powinny szczególnie mocno polubić kobiety.

Pełnowartościowe białko

Nasiona konopi siewnych to również doskonałe źródło pełnowartościowego białka. Wystarczy spożyć zaledwie sto gramów nasion konopi, aby dostarczyć sobie aż dwadzieścia pięć gramów białka. Co ważne, w nasionach konopi zawarte są wszystkie aminokwasy, w tym również te egzogenne. Nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować. Z uwagi na wysoką zawartość pełnowartościowego biała nasiona konopi siewnych poleca się wegetarianom i weganom. Warto dodać, że białko z nasion konopi jest bardzo dobrze przyswajalne.

Błonnik pokarmowy

Nasiona konopi siewnej to również doskonałe źródło błonnika pokarmowego. W stu gramach nasion znajduje się prawie trzydzieści gramów błonnika. Dzięki temu nasiona konopi przyczyniają się do usprawnienia prawy układu pokarmowego. Błonnik działa jak miotełka, która wymiata wszystkie zanieczyszczenia. Jednocześnie chroni nasz układ pokarmowy.

Nasiona konopi siewnej to prawdziwe super food. Na szczęście dzisiaj uda się je kupić bez większych problemów. Wystarczy udać się do dobrze zaopatrzonego sklepu ze zdrową żywnością.

Więcej na stronie seedbanks.pl

Previous Uratowali staruszkę z płonącego domu
Next Uwaga! Fałszywy policjant

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wystawił fikcyjne aukcje z grami komputerowymi

Skarżyscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o oszustwa internetowe. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. W lutym br. jeden z mieszkańców Skarżyska- Kamiennej

Kielce na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMANY ZA KRADZIEŻ PORTFELA

Policjanci Rewir Dzielnicowych wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Kielcach, zatrzymali 44-latka podejrzanego o kradzież portfela z dokumentami i gotówką. Za ten czyn ustawodawca przewidział kare do

Wiadomości 0 Comments

Nielegalne automaty do gier zabezpieczone

Dzięki wspólnym działaniom policjantów oraz funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego na terenie Włoszczowy zabezpieczone zostały 2 nielegalne automaty do gier. Ich właścicielom może grozić wysoka kara grzywny lub kara

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź