Najciekawsze klocki i lalki dla dziewczynek

Najciekawsze klocki i lalki dla dziewczynek

Wybór odpowiedniej zabawki dla dziewczynki to nie lada wyzwanie. Trzeba wiedzieć, co podoba się dziecku, znaleźć produkt, który będzie niósł ze sobą odpowiednie wartości edukacyjne, będzie bezpieczny i dostosowany do potrzeb dziecka. Wobec tego wszystkiego nie należy jednak zapominać, by nie popadać w stereotypy – czasy, gdy dziewczynki bawiły się lalkami, a chłopcy klockami i samochodami już dawno minęły. Teraz każde dziecko może, i chętnie sięga, po takie zabawki, które mu się podobają, niezależnie od tego, czy jest to piłka, samochód, pluszowy miś czy lalka bobas.

Jak wybierać prezenty dla dziewczynek?

By dobrze wybrać prezent dla dziewczynki należy przede wszystkim kierować się tymi samymi zasadami, co przy wybieraniu prezentu dla chłopca, niemowlaka czy dziecka w najróżniejszym wieku. Najważniejszymi przy wyborze są: bezpieczeństwo, wartości edukacyjne oraz odpowiadanie zainteresowaniom dzieci.

Przede wszystkim, gdy planujesz kupić coś maluchowi, rozglądaj się za produktami, które dedykowane są jego grupie wiekowej. Oznaczenia dotyczące wieku, od jakiego dana zabawka jest bezpieczna i przyniesie najwięcej korzyści, znajdziesz na opakowaniu danego produkty bądź w jego karcie na stronie internetowej sklepu z zabawkami. Wybieranie zabawek dla znacznie mniejszych dzieci, szczególnie takich jak klocki Lego Friends czy różnorodne gry planszowe, które wymagają od pociechy myślenia i zdolności manualnych, mogą okazać się zbyt proste, a co za tym idzie – bardzo szybko znudzą się maluchowi. Z kolei zabawki przeznaczone dla dużo starszych pociech mogą się okazać niebezpieczne ze względu na zestawy zawierające drobne bądź ostre elementy. Jednocześnie poziom trudności tego typu gier jest wyższy i może się okazać, że twoja córeczka nie radzi sobie z wyzwaniami stawianymi przez zabawkę, co szybko może ją do niej zniechęcić. Wybieraj więc zabawki dostosowane do wieku, by mieć pewność, że będą odpowiadały potrzebom dzieci.

Podobnie jest z wartościami edukacyjnymi. Najlepiej wybierać takie zabawki, które pozwolą rozwinąć w maluchach konkretne umiejętności, których chcesz je nauczyć. Dobre dopasowana zabawka to taka, podczas zabawy którą maluch będzie mógł nauczyć się czegoś nowego, przydatnego w życiu codziennym i rozwijającego wyobraźnie, abstrakcyjne myślenie czy kompetencje językowe. Jeśli twoje dziecko doskonale radzi sobie z liczeniem, ale ma problemy z językiem polskim, kup mu grę edukacyjna, która pomoże nauczyć się poprawnej pisowni, dalsze rozwijanie zdolności matematycznych zostaw na później – na przykład jako nagrodę za poprawienie ocen z przedmiotu, z którego dziecko radzi sobie gorzej.

Pamiętaj również o tematyce zabawki! Jeśli będzie ona bliska dzieciom, to za jej pomocą nawet najbardziej nielubiany przez pociechy temat może stać się czymś interesującym. W tym wypadku z ogromną pomocą przychodzą tak zwane zabawki licencyjne – produkty o kształtach bądź grafikach nawiązujących do znanych dziecięcych serii, dzięki którym maluchy będą podchodziły do zadania znacznie chętniej, niż gdyby miały bawić się tą samą zabawką jednak bez lubianego przez nie motywu bajkowego.

Co kupić dziewczynce?

Wiedząc, jak wybierać produkty, by mieć szanse trafić w gust dziecka i przy okazji go czegoś nauczyć, możesz spokojnie przejść od wybierania konkretnych produktów. Możesz zrobić to tradycyjnie: udając się do sklepu z zabawkami i przeglądając produkty stojące na półkach. Jeśli jednak nie masz zbyt wiele czasu, a kupowanie zabawek sprawia ci trudność, warto skorzystać z ofert sklepów internetowych. Znajdziesz na nich mnóstwo przydatnych narzędzi, takich jak: filtry, rankingi, promocje, oceny u komentarze innych użytkowników na temat produktów, które pomogą ci podjąć najlepszą decyzję. No i w ten sposób będzie ci dużo wygodniej, bo będziesz mieć możliwość przejrzenia jedynie tych produktów, które cię interesują.

Chociaż dziewczynki mogą bawić się najróżniejszymi zabawkami, wiele z nich, szczególnie w młodym wieku, chce upodobnić się do swoich mam. Budzi się w nich dziecięcy instynkt macierzyński, co warto wykorzystać, by przekazać dziecku najważniejszą wiedze dotyczącą opieki i dbania o siebie i innych. W takim wypadku warto pomyśleć nad takimi zabawkami, jak lalki bobasy – nowoczesne technologie sprawiają bowiem, że lalki potrafią mówić, płakać, zamykać i otwierać oczy, domagać się jedzenia, reagować na to, w jaki sposób dziecko je traktuje, a nawet robić siusiu. Będzie to więc doskonała okazja, żeby nauczyć dziewczynkę, jak prawidłowo opiekować się dzieckiem, co z pewnością przyda jej się w dorosłym życiu.

Jeśli jednak twoja córeczka preferuje aktywną zabawę na dworze, pomyśl o zakupie sprzętu sportowego. Popularne fishboardy, rolki, rowery czy hulajnogi ozdabiane bajkowymi motywami to nie tylko doskonała okazja, by zapewnić dziecku zdrową dawkę ruchu, ale również otworzenie mu drogi do naturalnego nawiązania relacji z rówieśnikami i zdobycia przyjaciół, dzięki którym twoja córeczka będzie jeszcze radośniejsza.

Previous Po kradzieży sklepowej, prosto do aresztu
Next Wyszukiwanie właściciela numeru przez internet

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Chcę, żeby poszły za mną kolejne kobiety

Modelka zainicjowała nowy projekt wsparcia dla kobiet zmagających się z uzależnieniami i zaburzeniami odżywiania. Chce w ten sposób przekonać Polki do podjęcia leczenia i walki o swoje marzenia, a także zmienić stereotypowe postrzeganie osób uzależnionych od

Life&Style 0 Comments

Testy DNA pozwalają określić predyspozycje i zdolności dzieci

Zdolności i predyspozycje dziecka można ocenić na podstawie badań genetycznych. Pozwalają one również określić prawdopodobieństwo wystąpienia dysleksji i leworęczności. Testy DNA są więc nie tylko sposobem na poznanie problemów rozwojowych dziecka, lecz przede

Life&Style 0 Comments

Ranking najlepszych kluczy nasadowych

Klucze należą do podstawowych narzędzi używanych w profesjonalnych warsztatach oraz przez majsterkowiczów. Do kluczy, które są przydatne monterom, mechanikom samochodowym, majsterkowiczom należą klucze nasadowe. Dzięki nim można przykręcić i odkręcić

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź