Która forma kontroli urodzeń jest dla ciebie odpowiednia?

Która forma kontroli urodzeń jest dla ciebie odpowiednia?

Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem antykoncepcji w celu zapobiegania ciąży lub innych pożądanych alternatywnych sposobów, możesz zastanawiać się, która metoda jest najlepsza. Być może słyszałaś już dobre rzeczy o implantach lub wkładkach usznych. A może Twoja przyjaciółka jest zadowolona z tabletek antykoncepcyjnych, które bierze. Które z nich powinnaś wybrać?

Jeśli chodzi o kontrolę urodzeń, nie ma jednego właściwego wyboru dla wszystkich. Ale istnieje metoda, która jest najlepsza dla Ciebie – taka, która bierze pod uwagę Twój styl życia, Twoje zdrowie i wszelkie plany, jakie możesz mieć w przyszłości, aby zajść w ciążę.

Udaj się do ginekologa, który pomoże zdecydować, który rodzaj kontroli urodzeń jest optymalnym wyborem dla Ciebie. Oto kilka rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę.

Potencjalne skutki uboczne

Niektóre rodzaje kontroli urodzeń niosą ze sobą ryzyko skutków ubocznych. Na przykład, tabletki antykoncepcyjne zawierają hormony, które mogą powodować bóle głowy, zmiany nastroju, podwyższone ciśnienie krwi lub zwiększone ryzyko zakrzepów krwi. Jeśli masz dolegliwości zdrowotne, które mogą ulec pogorszeniu w wyniku potencjalnych skutków ubocznych danej metody, prawdopodobnie powinieneś ich unikać.

Twoje życie seksualne

Jak często uprawiasz seks? Jesteś monogamiczna, czy masz wielu partnerów? Te względy powinny mieć wpływ na Twoje wybory dotyczące kontroli urodzeń.

Na przykład, jeśli uprawiasz seks sporadycznie, może się okazać, że nie warto brać pigułek lub mieć wszczepiony implant lub wkładkę wewnątrzmaciczną. A jeśli masz więcej niż jednego partnera seksualnego, możesz zdecydować się na dwie formy kontroli urodzeń: jedną metodę, taką jak implant, aby skutecznie zapobiegać ciąży, a drugą prezerwatywę, aby chronić Cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Twoja pamięć

Jesteś typem osoby, która zawsze pamięta, aby wziąć pigułkę lub włożyć prezerwatywę do torebki? A może jesteś kimś, kto ma tendencję do zapominania o tego typu rzeczach? Jeśli Twoja pamięć nie jest świetna, najlepszym wyborem może być użycie implantu, lub wkładki.

Poziom skuteczności, jakiego oczekujesz

Skuteczność różnych rodzajów metod kontroli urodzeń jest różna. Na przykład implanty, wkładki wewnątrzmaciczne, zastrzyki i tabletki antykoncepcyjne są znacznie skuteczniejsze w zapobieganiu ciąży niż prezerwatywy i nasadki szyjki macicy. Jeśli absolutnie, pozytywnie nie chcesz zajść w ciążę, możesz dokonać innego wyboru niż w przypadku, gdy mniej zależy Ci na przypadkowym poczęciu.

Twoje plany założenia rodziny

Metody kontroli urodzeń różnią się w zależności od tego, jak długo działają. Prezerwatywa chroni Cię raz, podczas gdy długo działające metody, takie jak wkładki wewnątrzmaciczne i implanty, mogą zapewnić ochronę w każdym miejscu od 3 do 10 lat. Mimo że wkładki wewnątrzmaciczne i implanty mogą być usunięte w każdej chwili, jeśli chcesz tylko tymczasowo zabezpieczyć się, metody takie jak wkładka czy prezerwatywa mogą być lepszym wyborem.

Więcej na https://ginekologiabeztajemnic.pl/

Previous Jakie są rodzaje opon?
Next Zrzucanie zbędnych kilogramów. Na początek dieta!

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Telefony Huawei

Chińska firma telekomunikacyjna produkuje telefony komórkowe od 1997 roku. Jest również największym producentem infrastruktury telekomunikacyjnej na świecie. Firma produkuje również smartfony i tablety z systemem Android. Niedawno weszła na rynek

Life&Style 0 Comments

Łatanie dziur za pomocą żywicy

Czasami pojawia się uciążliwość, taka jak upadek (uszkodzenie) telefonu, tabletu lub innego urządzenia z przeszklonym ekranem, w wyniku czego dochodzi do pęknięcia (pęknięcia) kąta lub innej części szklanej powłoki bez

Life&Style 0 Comments

Ranking najlepszych kluczy nasadowych

Klucze należą do podstawowych narzędzi używanych w profesjonalnych warsztatach oraz przez majsterkowiczów. Do kluczy, które są przydatne monterom, mechanikom samochodowym, majsterkowiczom należą klucze nasadowe. Dzięki nim można przykręcić i odkręcić

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź