Komody do pokoju dziecka

Komody do pokoju dziecka

Dodaj do swojej sypialni idealne wykończenie w postaci komody – nie tylko będzie ona dobrze wyglądać, ale także da Twojej sypialni inne rozwiązanie do przechowywania.

Większość komód znajduje się na innej wysokości niż łóżka, stoliki nocne, toaletki i szafy, nadając tej najbardziej osobistej przestrzeni kolejną warstwę wysokości i dodając wizualną głębię. Plus komoda pomoże uziemić wizualnie twoje łóżko w pokoju – szczególnie ważne, jeśli nie masz miejsca przy łóżku na stoliki nocne. Dodatkowo, komoda jest kolejną powierzchnią, na której możesz umieścić swoje rzeczy (pięknie je ułożyć i masz natychmiastowe stwierdzenie stylu).

Jeśli chodzi o przechowywanie, komoda jest doskonałym miejscem na umieszczenie bielizny, skarpetek, T-shirtów i innych przedmiotów, które nie muszą być wieszane na wieszakach (w tym dodatkowej pościeli i ręczników w trudnodostępnych szufladach dolnych).

Zanim jednak zaczniemy, warto zrozumieć różnicę między komodą a komodą. Obie służą podobnym celom, ale komoda ma tendencję do posiadania lustra przymocowanego do swojej górnej powierzchni i dlatego ma tendencję do najlepszej pracy w sypialniach, podczas gdy nisko położona komoda może funkcjonować jako przestrzeń do przechowywania pościeli stołowej i sztućców w jadalni, lub innych rzeczy, w salonie.

Ale jak wybrać odpowiedni dla swojej przestrzeni, a konkretnie dla swojej sypialni? Dowiedz się tego, korzystając z naszych wskazówek poniżej….

Wskazówka nr 1: Pomiary

Nie ma jednego idealnego rozmiaru komody, ale najczęstszą szerokością jest około 96 cm (38 cali), a niektóre sięgają nawet 116 cm (46 cali). Szuflady mogą mieć również wysokość od 7,5 cm (3 cale) do 30 cm (12 cali) każda. Upewnij się, że Twoje szuflady mają co najmniej 40cm (16 cali) głębokości, a nawet około 55cm (22 cale) – w przeciwnym razie nie będziesz mógł przechowywać w nich zbyt wiele! Jest to szczególnie ważne, jeśli chcesz przechowywać w nich swetry lub pościel.

Jeżeli twoja sypialnia jest mała, możesz chcieć iść dla wysokiego, szczupłego komody jak Amanda Pięć Szuflada Kufer lub Cardosa Pięć Szuflada Kufer – w ten sposób, ty maksymalizujesz na składowej przestrzeni, podczas gdy no bierze dużo podłogową przestrzeń. Natomiast niska komoda sprawdzi się w sypialni dziecięcej, ponieważ pozwoli Twojemu dziecku z łatwością sięgnąć na górę.

Wskazówka nr 2: Liczba szuflad

Ile szuflad powinieneś mieć? To naprawdę zależy od twoich potrzeb w zakresie przechowywania i ilości miejsca, które masz. Jeżeli ty dużo przestrzeń w twój sypialni, ty możesz chcieć iść dla szerokiej, niskiej komody z sześć kreślarzami rozdzielającymi w dwa słupy.

Najczęstszym formatem jest jednak jedna kolumna szuflad, a w sumie od czterech do sześciu szuflad. Dziwne liczby szuflad wyglądają na bardziej uderzające niż parzyste, a wiele komód w Indigo Living występuje w formacie pięcio-szufladowym.

Wskazówka nr 3: Umieszczenie

Pomyśl o tym, gdzie umieścisz komodę, zanim ją kupisz: czy usiądzie bezpośrednio naprzeciwko Twojego łóżka? Albo w rogu pokoju? To określi, jak głęboko i szeroko możesz iść, ponieważ będziesz musiał zostawić wystarczająco dużo miejsca, aby móc chodzić wokoło niego (i być w stanie w pełni otworzyć każdą szufladę bez uderzeń w inny mebel, jak łóżko). Pozostaw przynajmniej 60cm (2 stopy) pomiędzy łóżkiem a komodą.

Wskazówka nr 4: Styl

Idziesz na coś staromodnego czy nowoczesnego? Coś w ciężkim, litym drewnie czy coś w lekkiej, białej okleinie? To zależy od stylu pozostałej części Twojego pokoju – i od wyglądu, który chcesz tu stworzyć.

Komoda z surowego, ziarnistego drewna stworzy rustykalny wygląd, który dobrze komponuje się z przemysłowymi wykończeniami, takimi jak beton, lub z białymi, bryzgoszczelnymi meblami. Te również będą dobrze wyglądać w pokoju dziecka, jeśli nie chcesz iść na komodę, która została zaprojektowana specjalnie dla dzieci.

Jeżeli ty czujesz odważnego, ty mogłeś mieszać i dopasowywać style w twój sypialni: Prosty, Zen-like biały łóżko patrzeje wielkiego z lustrzaną komodą kreślarską, lub ornatyczny żelazna rama łóżka mógł patrzeć dobrego z rustykalną komodą kreślarską.

Równie dobrze można jednak trzymać się jednego spojrzenia i nadal będzie ono piękne. Utrzymanie mebli w nowoczesnym i czystym stanie, w prostych, neutralnych odcieniach może być bardzo skuteczne.

http://arasis.pl/idealne-meble-do-pokoju-dzieciecego/komody-do-pokoju-dla-dziecka/lbi_bgdv

Previous Jak wyróżnić profesjonalnego tłumacza
Next Czym jest alkoholizm?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Testy DNA pozwalają określić predyspozycje i zdolności dzieci

Zdolności i predyspozycje dziecka można ocenić na podstawie badań genetycznych. Pozwalają one również określić prawdopodobieństwo wystąpienia dysleksji i leworęczności. Testy DNA są więc nie tylko sposobem na poznanie problemów rozwojowych dziecka, lecz przede

Life&Style 0 Comments

Dieta autoimmunologiczna. Na czym polega? – co trzeba wiedzieć

Dieta autoimmunologiczna, zwana także protokołem autoimmunologicznym, to dość restrykcyjny rodzaj jadłospisu paleo. Dedykowany jest osobom, które zmagają się z chorobami immunologicznymi. Wyeliminowane zostają w nim pokarmy najczęściej spożywane, jednocześnie zwiększa

Life&Style 0 Comments

Najciekawsze klocki i lalki dla dziewczynek

Wybór odpowiedniej zabawki dla dziewczynki to nie lada wyzwanie. Trzeba wiedzieć, co podoba się dziecku, znaleźć produkt, który będzie niósł ze sobą odpowiednie wartości edukacyjne, będzie bezpieczny i dostosowany do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź