IV „MARSZ KATYŃSKI” Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW

IV „MARSZ KATYŃSKI” Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach wraz z Muzeum Katyńskim w Warszawie oraz Komendą Główną Policji i Centralnym Zarządem Służby Więziennej jest organizatorem „Tygodnia Katyńskiego”, który rozpoczął się wczoraj. W uroczystościach mających na celu upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak, p.o. Dyrektora Biura Historii i Tradycji Policji KGP kom. Krzysztof Musielak, Naczelnik Wydziału do spraw Ceremoniału Policyjnego KGP nadkom. Zbigniew Bartosiak oraz Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

„Tydzień Katyński” to przedsięwzięcie zorganizowane przez Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach wraz z Muzeum Katyńskim w Warszawie oraz Komendą Główną Policji i Centralnym Zarządem Służby Więziennej. Ma on na celu upowszechnienie wśród mieszkańców Kielc oraz województwa świętokrzyskiego wiedzy na temat zbrodni dokonanej na Polakach przez Sowietów.

„Tydzień Katyński” został zainaugurowany IV „Marszem Katyńskim”, który wczoraj punktualnie o 15:30 ruszył ze szczytu ulicy Sienkiewicza. Grupy rekonstrukcyjne wraz z Orkiestrą Reprezentacji Policji dotarły kilkadziesiąt minut później do kieleckiego rynku. Tam odbyła się zbiórka pocztów sztandarowych oraz uczestników. Tuż po godzinie 16 odbyło się oficjalne otwarcie „Tygodnia Katyńskiego”, w którym wzięli udział świętokrzyscy policjanci na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach insp. Dariuszem Augustyniakiem. Podczas uroczystości obecny był również m.in. pełniący obowiązki Dyrektora Biura Historii i Tradycji Policji KGP kom. Krzysztof Musielak, Naczelnik Wydziału do spraw Ceremoniału Policyjnego KGP nadkom. Zbigniew Bartosiak, Naczelnik Wydziału Prezydialnego KWP w Kielcach mł. insp. Jolanta Jasieńczuk,  Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach mł. insp. Piotr Kania, przedstawiciele organizatorów, służb mundurowych, Rodziny Katyńskiej, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodziny Policyjnej 1939, Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Wojewódzkiego oraz Miasta Kielce.

Następnie wszyscy uczestnicy ruszyli ulicami miasta na Cmentarz Partyzancki przy ul. Ściegiennego, gdzie pod Pomnikiem Katyńskim m.in. szef świętokrzyskich policjantów złożył kwiaty. Kolejno grupy rekonstrukcyjne, mundurowi, poczty sztandarowe, politycy, urzędnicy oraz mieszkańcy Kielc dotarli pod monument „Sen”, który mieści się na Skwerze Pamięci Ofiar Katynia. Tam odbyły się uroczystości końcowe i Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak wraz przedstawicielami Komendy Głównej Policji oraz Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach złożył kwiaty upamiętniając Polaków zamordowanych w czasie II wojny światowej przez radziecki urząd NKWD.

Dodatkowo w ramach obchodów 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, funkcjonariusze Biura Historii i Tradycji Policji KGP zorganizowali w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wystawę dotyczącą Policji Państwowej 1919 – 1939.

Previous BLISKO 8 KG NARKOTYKÓW I BEZ MAŁA 2 KG MATERIAŁÓW WYBUCHOWYCH
Next ABC wynajmu samochodów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

Stało się to już tradycją, że w uroczystych obchodach uchwalenia Konstytucji 3-go Maja biorą udział świętokrzyscy policjanci. W 226 rocznicę powstania tego dokumentu garnizon był reprezentowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji

Wiadomości 0 Comments

29-latek usłyszał szereg zarzutów

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 29 – latka, podejrzanego o dokonanie szeregu przestępstw. Mężczyzna usłyszał już zarzuty usiłowania oszustwa metodą na policjanta na szkodę 94- latka. Podejrzany jest on również o wprowadzenia

Wiadomości 0 Comments

Areszt za posiadanie narkotyków

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, u którego w samochodzie i pomieszczeniach gospodarczych znaleźli ponad kilogram środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź