INTERNETOWY OSZUST ZOSTAŁ ARESZTOWANY

INTERNETOWY OSZUST ZOSTAŁ ARESZTOWANY

W miniony czwartek funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali w Koninie 30 –letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego. Jest on podejrzany o szereg oszustw internetowych, którymi spowodował straty na kwotę kilkuset tysięcy złotych. W sobotę Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące. 30 –latkowi może grozić kara do 8 lat pozbawiania wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się na co dzień walką z przestępczością gospodarczą od pewnego czasu pracowali nad sprawą dotyczącą oszustw internetowych. Z ustaleń mundurowych wynikało, że ktoś zakładał  konta bankowe na fałszywe dane osobowe i za ich pośrednictwem dokonywał fikcyjnych zakupów internetowych na kredyt. Dodatkowo najprawdopodobniej ta sama osoba posługując się fikcyjnymi danymi również za pośrednictwem Internetu pobierała pożyczki.

Drobiazgowa praca mundurowych z komendy wojewódzkiej doprowadziła do ustalenia prawdopodobnego sprawcy. Miniony czwartek dotarli oni do jednego z domów w Koninie. Tam zastali 30 –latka, którego policjanci podejrzewają o szereg przestępstw. Z ustaleń stróżów prawa wynika, że mężczyzna swoją działalnością spowodował starty w wysokości 400 000 złotych na szkody kilku banków, podmiotów para bankowych oraz serwisów internetowych. Zatrzymany w minioną sobotę został doprowadzony do Sadu Rejonowego w Kielcach, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.

Mimo, iż 30 –latek trafił doi aresztu śledczego to praca funkcjonariuszy się nie zakończyła. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego badając tą sprawę podejrzewają, że mieszkaniec województwa wielkopolskiego swoją działalnością mógł spowodować jeszcze większe straty.

Previous ZOSTAŁ ARESZTOWANY ZA PŁACENIE FAŁSZYWYMI BANKNOTAMI
Next ZATRZYMANY W SPRAWIE ŚMIERCI 70 –LATKA

Może to Ci się spodoba

Kielce na Sygnale 0 Comments

KONOPIE INDYJSKIE ZAMIAST WARZYW

Staszowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ujawnili przydomową plantację konopi indyjskich innych niż włókniste. Jej właścicielem okazał się 33-letni mężczyzna, który uprawiał zabronione rośliny w łazience oraz ogródku. Mundurowi

Kielce na Sygnale 0 Comments

ALKOHOL, BRAWURA I ROZBITE OGRODZENIE

Wczoraj rano staszowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 21-latka z Podkarpacia, który kierując oplem uszkodził ogrodzenie posesji. Sprawca zdarzenia próbował zmylić mundurowych podając fałszywe dane ponieważ był poszukiwany. Mężczyzna trafił do policyjnego

Kielce na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANY POSIADAŁ NARKOTYKI

Dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Kielcach zatrzymali 31 –letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna posiadał zawiniątko z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Wstępnie badanie wykazało, że zabezpieczone substancje są narkotykami.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź