Czym jest alkoholizm?

Czym jest alkoholizm?

Jakie są oznaki osobowości alkoholowej, czy alkoholizm jest dziedziczny, dlaczego ludzie się uzależniają? Znajdźcie leczenie uzależnienia od alkoholu. Alkoholizm polega na tym, że nie można już dłużej kontrolować spożywania alkoholu, nałogowo nadużywać alkoholu, pomimo jego negatywnych skutków, i/lub doświadczać stresu emocjonalnego, gdy się go nie pije.

AUD lub alkoholizm jest przewlekłą, nawracającą chorobą, którą diagnozuje się w oparciu o osobę spełniającą pewne kryteria określone w Podręczniku Diagnostyki i Statystyki Zaburzeń Psychicznych (DSM-5).

Aby móc zdiagnozować alkoholizm, osoby muszą spełnić dwa z poniższych kryteriów w ciągu tego samego 12-miesięcznego okresu. Stosowanie alkoholu w większych ilościach lub przez dłuższy czas niż pierwotnie planowano. Nie jest w stanie ograniczyć stosowania alkoholu pomimo chęci jego użycia. Spędzanie dużej ilości czasu na uzyskiwaniu, wykorzystywaniu i odzyskiwaniu efektów działania alkoholu.

Łakomstwo, lub silna chęć do korzystania z alkoholu

Niezdolność do wypełniania głównych obowiązków w domu, pracy lub szkole z powodu spożywania alkoholu. Dalsze nadużywanie alkoholu pomimo negatywnych problemów interpersonalnych lub społecznych, które mogą być spowodowane jego używaniem. Rezygnacja z wcześniejszej aktywności społecznej, zawodowej lub rekreacyjnej z powodu spożywania alkoholu. Używanie alkoholu w sytuacjach niebezpiecznych fizycznie (takich jak prowadzenie pojazdu lub obsługa maszyn).

Dalsze nadużywanie alkoholu pomimo występowania problemów psychicznych lub fizycznych, które prawdopodobnie wynikają z jego spożywania. Posiadanie tolerancji (tj. konieczność picia coraz większych lub częstszych ilości alkoholu w celu osiągnięcia pożądanego efektu). Występowanie objawów odstawienia, gdy podejmowane są wysiłki w celu zaprzestania spożywania alkoholu.

Alkoholizm Krótko- i długoterminowy Kwestie zdrowia fizycznego

Krótko- i długoterminowe efekty fizyczne związane z uzależnieniem od alkoholu mogą obejmować:

  • Problemy z sercem, takie jak kardiomiopatia (powiększony, niewydolny mięsień sercowy), arytmie (nieregularne bicie serca), wysokie ciśnienie krwi i udar mózgu.
  • Choroby wątroby, w tym stłuszczenie (tłusta wątroba), alkoholowe zapalenie wątroby, zwłóknienie wątroby, marskość wątroby i rak wątrobowokomórkowy.
  • Problemy z trzustką, takie jak zapalenie trzustki, ostry, bolesny stan zapalny, który może doprowadzić do przewlekłej choroby. Zapalenie trzustki może wpływać na szereg funkcji trzustki, w tym na normalne uwalnianie enzymów trawiennych.
  • Niektóre rodzaje raka, w tym rak głowy i szyi, rak przełyku, rak wątroby, rak piersi i rak jelita grubego.
  • Osłabiony układ odpornościowy, który może zwiększyć ryzyko infekcji i skurczu chorób takich jak zapalenie płuc i gruźlica.

https://alkoholizmpomoc.pl/

Previous Komody do pokoju dziecka
Next Obrabianie CNC

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Odpowiednia dieta odmładza skórę

Dieta zapewniająca zdrowie i dobry stan skóry powinna być bogata w antyoksydanty – twierdzi Agnieszka Mielczarek. Coach zdrowia i prywatnie żona Pascala Brodnickiego udowadnia między innymi, że kiedy włączymy do swojego codziennego menu

Life&Style 0 Comments

Która forma kontroli urodzeń jest dla ciebie odpowiednia?

Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem antykoncepcji w celu zapobiegania ciąży lub innych pożądanych alternatywnych sposobów, możesz zastanawiać się, która metoda jest najlepsza. Być może słyszałaś już dobre rzeczy o implantach

Life&Style 0 Comments

Co możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wad wrodzonych?

Już to zrobiłaś! Wzięłaś ostatnią tabletkę antykoncepcyjną, usunęłaś wkładkę wewnątrzmaciczną lub przestałaś stosować wybraną metodę antykoncepcji. Podjęłaś decyzję o podjęciu starań o zajście w ciążę i choć jest to ekscytujący

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź