Czy dopochwowe środki nawilżające to dobre rozwiązanie?

Czy dopochwowe środki nawilżające to dobre rozwiązanie?

Suchość pochwy to jeden z częstszych kobiecych problemów. Pojawia się zarówno u osób młodych, jak i u kobiet dojrzałych i nie ma w tym przypadku, bo jego przyczyn jest wiele. Najczęściej kojarzymy to schorzenie z menopauzą, winne mogą być jednak również niektóre tabletki antykoncepcyjne, nieprawidłowości w pracy tarczycy, stres, a nawet karmienie piersią. Suchość pochwy przeważnie objawia się dyskomfortem odczuwanym podczas stosunku, a co za tym idzie, jest prostą drogą do zmniejszenia libido. Na szczęście, nie jest to problem, z którym nie można sobie poradzić. Wśród wielu dostępnych opcji możemy jednak spotkać się zarówno z rozwiązaniami wyjątkowo skutecznymi, jak i z takimi, których, dla własnego bezpieczeństwa, lepiej nie stosować.

Środki nawilżające

Obecnie możemy zauważyć swego rodzaju modę na specjalne dopochwowe środki nawilżające. Ich producenci zapewniają o skuteczności tego rodzaju rozwiązań podkreślając, że powstają one jedynie z naturalnych składników, a do tego posiadają pewne walory zapachowe. W sieci możemy znaleźć nie tylko barwen instrukcje opisujące sposób korzystania, ale i opinie kobiet zadowolonych, że w końcu mają do czynienia z rozwiązaniem odpowiadającym ich potrzebom. Konieczne jest jednak zadanie sobie pytania o to, czy takie rozwiązania są rzeczywiście bezpieczne i zdrowe, a samo ich stosowanie jest konieczne.

Producenci zazwyczaj zalecają, aby środki nawilżające pochwę stosować na noc. Można znaleźć i takie, które są sugerowane jako skuteczne rozwiązanie, gdy użyje się ich na krótko przed oczekiwanym stosunkiem. Te ostatnie budzą szczególnie duże zainteresowanie, bo, jak można wyczytać, są atrakcyjne także z punktu widzenia partnera seksualnego. Kwestia bezpieczeństwa tego rodzaju środków jest dość złożona. Jeśli przeanalizujemy skład, musimy przyznać, że dominują w nich rozwiązania bezpieczne dla pochwy. Często mamy do czynienia zarówno z olejem kokosowym, jak i z oliwą z oliwek.

Oczywiście, tu można dostrzec pierwsze wady omawianego rozwiązania. Środki bazujące na oleju mogą doprowadzić do uszkodzenia prezerwatywy lateksowej przez co ta ostatnia charakteryzuje się mniejszą skutecznością. Nie można też nie wiązać pewnych obaw z tym, że mamy do czynienia ze środkami, które ze swojej definicji nie są lekami. Nietrudno się domyślić, że mniej uczciwy producent może pozwalać sobie na pewne manipulowanie ich składem wiedząc, że przepisy odnoszące się do jego oferty nie są restrykcyjne. Jeśli więc, mimo wszystko, chcemy je stosować, wskazana jest pewna ostrożność i baczne obserwowanie tego, w jaki sposób organizm reaguje na podejmowane przez nas działania.

Największa obawa wysuwana przez lekarzy dotyczy jednak tego, że mamy do czynienia ze środkami, które nie muszą pozostawać bez wpływu na PH pochwy. Jeśli będą je zmieniać (w kierunku zasadowego) mogą oddziaływać na naturalną florę bakteryjną. Oznaczać to będzie, że być może pochwa okaże się bardziej nawilżona, będzie jednak jednocześnie bardziej podatna na infekcje intymne również obniżające przyjemność ze zbliżenia.

Dowiedz sie więcej na https://ginekologiabeztajemnic.pl/

Previous Dieta autoimmunologiczna. Na czym polega? - co trzeba wiedzieć
Next Montażownice do opon

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Posiadał znaczną ilość narkotyków

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie przed wymiarem sprawiedliwości 33- letni mieszkaniec miasta, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy. Stróże prawa w trakcie przeszukania

Wiadomości 0 Comments

ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE

Dziś funkcjonariuszka z Komisariatu II Policji w Kielcach odwiedziła uczniów z Kolegium Szkół Prywatnych w Kielcach. Mundurowa rozmawiała z dziećmi m.in. na temat ich bezpieczeństwa oraz służby w Policji. Dzieci

Wiadomości 0 Comments

KIELECKI POLICJANT WRÓCIŁ DO KRAJU PO ZDOBYCIU GÓRY ELBRUS

Kielecki policjant – asp. Łukasz Pabian wraz ze Zdzisławem Spyrą i Aleksandrem Piluk zdobył szczyt góry Elbrus na Kaukazie, po czym bezpiecznie wrócili do kraju. Wczoraj w tej sprawie w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź