Co warto wiedzieć o implantach zębów ?

Co warto wiedzieć o implantach zębów ?

Implant jest małą tytanową śrubą, której zadaniem jest działanie jako naturalny korzeń zęba. Implanty, podobnie jak naturalne zęby, wymagają właściwej i starannej higieny. Należy je regularnie szczotkować, gwintować, usuwać kamień nazębny i płytkę nazębną. Wymagają one również regularnych badań kontrolnych w gabinecie stomatologicznym.

Do odtworzenia brakującego zęba potrzeba jednak kilku elementów:

Praca protetyczna, np. w postaci korony, która imituje naturalną morfologię zęba i zapewnia jego prawidłowe funkcjonowanie.

Praca protetyczna jest połączona z implantem za pomocą łącznika znajdującego się tuż poniżej linii dziąseł. Ze względu na swoją budowę, implanty wymagają codziennego nawlekania i wprowadzania gwintu pod linię dziąseł, gdyż nie stanowi on bariery dla płytki nazębnej.

Implanty i higiena jamy ustnej

Złoża bakterii wnikają głęboko i jeśli nie są regularnie usuwane, zaczynają przekształcać się w rosnący, twardy kamień poddziąsłowy, który może prowadzić do stanu zapalnego. Dlatego niezwykle ważne jest systematyczne usuwanie płytki nazębnej.

Tylko nić dentystyczna może prawidłowo usunąć płytkę nazębną, delikatnie wprowadzając ją pod linię dziąseł. Nasi higieniści uczą prawidłowej techniki nawlekania stref wokół implantów. Pomagają również w wyborze najbardziej odpowiednich produktów do higieny jamy ustnej.

W naszej klinice posiadamy specjalne szczoteczki dedykowane do implantów. Dzięki nim możemy łatwo usunąć płytkę bakteryjną w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowo, dla osób wykonujących prace protetyczne w postaci mostów, polecamy specjalną nić dentystyczną z twardą końcówką.

Implanty. Jak się nimi zająć?

Szczególnie ważną rolę w pielęgnacji implantów odgrywają regularne wizyty kontrolne implantologiczne. Zalecamy naszym pacjentom odwiedzanie nas co pół roku, aby stomatolog mógł interweniować odpowiednio wcześnie na pierwsze oznaki stanu zapalnego.

Systematyczne wizyty w gabinecie higienistycznym są również podstawą opieki nad implantami. Podczas nich nasza higienistka wykryje nawet najmniejszą nieprawidłowość w jamie ustnej i w razie potrzeby skieruje pacjenta do lekarza. Ponadto higienistka dokładnie usunie osady kamienia nazębnego z kieszonek dziąsłowych, powierzchni implantów, szkliwa, a następnie wypoleruje powierzchnie.

Previous Tłumaczenia francuski
Next Klucze dynamometryczne i ich kalibracja

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Rodzaje terapii stosowane w leczeniu

Uzależnienie jest złożoną chorobą, która może mieć wpływ na wiele obszarów życia danej osoby. W 2017 r. oszacowano, że 20,7 mln Amerykanów potrzebowało leczenia zaburzeń związanych z używaniem substancji, jednak

Life&Style 0 Comments

Ranking najlepszych kluczy nasadowych

Klucze należą do podstawowych narzędzi używanych w profesjonalnych warsztatach oraz przez majsterkowiczów. Do kluczy, które są przydatne monterom, mechanikom samochodowym, majsterkowiczom należą klucze nasadowe. Dzięki nim można przykręcić i odkręcić

Life&Style 0 Comments

Zmieniają się preferencje Polaków w konsumpcji alkoholi

Polacy coraz chętniej sięgają po bardziej wyszukane alkohole. Po trzech kwartałach ubiegłego roku o jedną trzecią wzrósł import ekskluzywnej odmiany whisky single malt. W ujęciu wartościowym dynamika była jeszcze wyraźniejsza i wyniosła

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź