Chcesz zrealizować  swój projekt B+R? Przyjdź na spotkanie NCBR w Kielcach  i dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie

Chcesz zrealizować swój projekt B+R? Przyjdź na spotkanie NCBR w Kielcach i dowiedz się jak uzyskać dofinansowanie

Eksperci NCBR zapraszają na spotkanie 25 września w Kielcach

25 września w Kieleckim Parku Technologicznym odbędzie się spotkanie dla innowatorów z regionu, podczas którego będą oni mogli zdobyć wiedzę niezbędną do skutecznego aplikowania o dofinansowanie projektów B+R. Cykl spotkań NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR to unikalna szansa na rozmowę z ekspertami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o Twoim pomyśle. Właśnie teraz ruszył nowy nabór wniosków w konkursie Szybka Ścieżka, prowadzonym przez NCBR. Mogą do niego przystąpić  przedsiębiorcy i naukowcy realizujący projekty badawczo-rozwojowe, a budżet konkursu to aż 1,1 mld zł. W zeszłym roku przedsiębiorcy z regionu świętokrzyskiego otrzymali 68 mln zł dofinansowania z NCBR na innowacje.

Spotkanie NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR ma charakter informacyjno-warsztatowy
i pozwala przedsiębiorcom z małych, średnich i dużych firm oraz naukowcom z regionu uzyskać szczegółowe informacje potrzebne do skutecznego aplikowania po Fundusze Europejskie. Dodatkowo eksperci NCBR przekażą świętokrzyskim innowatorom praktyczną wiedzę o tym, jakie projekty mogą liczyć na wsparcie w ramach konkursu Szybka Ścieżka.

Tylko w zeszłym roku NCBR dofinansowało 45 projektów B+R ze świętokrzyskiego. Wśród Inteligentnych Specjalizacji wskazanych dla województwa znalazły się: przemysł metalowo-odlewniczy, nowoczesne rolnictwo i przetwórstwo spożywcze, zasobooszczędne budownictwo, turystyka zdrowotna i prozdrowotna, technologie informacyjno-komunikacyjne, branża targowo-kongresowa oraz zrównoważony rozwój energetyczny[1]. Dofinansowanie w ramach Szybkiej Ścieżki stanowi ogromną szansę dla przedsiębiorców i naukowców z regionu na rozwinięcie i wdrożenie projektów B+R nie tylko w ramach już wskazanych specjalizacji, ale również stworzenie nowych.

Duży wybór konkursów w ramach „Szybkiej Ścieżki”

W ramach Szybkiej Ścieżki o dofinansowanie mogą się ubiegać duże, średnie, małe przedsiębiorstwa i start-upy. W tym roku po raz pierwszy do konkursu dopuszczono również konsorcja przedsiębiorców oraz jednostek naukowych. Beneficjenci mogą liczyć na dofinansowanie nawet do 80 procent wartości ich projektu. Pozostałe 20 procent musi pochodzić ze środków własnych. Całkowita wartość kosztów kwalifikowanych projektu nie może przekroczyć 50 mln euro. Nabór wniosków  trwa od 16 września do 16 grudnia.

Nowością w tym roku są również konkursy tematyczne w Szybkiej Ścieżce: pierwszy dedykowany jest projektom z zakresu technologii kosmicznych, drugi technologii tworzyw sztucznych (w obu konkursach nabór wniosków w terminie 2 września – 15 listopada). Trwa także nabór w konkursie dla MŚP z certyfikatem Seal of Excellence (termin zgłaszania upływa 29 listopada). Łączny budżet konkursów w drugiej połowie 2019 roku to 1,63 mld zł. Jeszcze w tym roku ogłoszone zostaną także konkursy tematyczne: Innowacyjne nawozy przyjazne dla środowiska oraz Urządzenia grzewcze.

Nowy radiofarmaceutyk do diagnostyki onkologicznej od kieleckich innowatorów

Wśród beneficjentów konkursu Szybka Ścieżka jest firma Synektik Pharma Sp. z o.o., której przedstawiciele stworzyli specjalny radiofarmaceutyk FLT, wykorzystywany w diagnostyce onkologicznej. W wyniku realizacji projektu na rynek ma zostać wprowadzony nowy, specjalny radiofarmaceutyk FLT. Jest to znakowany fluorem-18 analog tymidyny. FLT będzie precyzyjnym narzędziem, pomocnym nie tylko w postawieniu prawidłowej diagnozy, ale będzie również wsparciem do oceny skuteczności terapii. Lekarz będzie mógł dynamicznie modyfikować plan leczenia, co jest bardzo istotne dla pacjentów przyjmujących środki o szerokim spektrum skutków ubocznych. Projekt jest realizowany dzięki wparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Przedstawiciel firmy podczas spotkania NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR w Kielcach opowie o swoich doświadczeniach przy aplikowaniu o dofinansowanie i realizacji projektu.

Praktyczne informacje podczas warsztatów

Przedsiębiorców i naukowców z regionu, którzy planują realizację prac badawczo-rozwojowych zapraszamy do udziału w spotkaniu NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR, które odbędzie 25 września
w Kielcach. W trakcie spotkania będą oni mogli zapoznać się z konkursami prowadzonymi przez NCBR oraz bezpośrednio porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się, jak zaplanować projekt B+R, na co można przeznaczyć dofinansowanie, jak je uzyskać i rozliczać.

Szczegółowy program spotkania NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.NCBRdlaFirm.pl.

Do tej pory odbyło się ponad 80 podobnych spotkań w całej Polsce a planowane są kolejne. Udział w nich jest bezpłatny.

  • Więcej informacji o konkursie Szybka Ścieżka dostępnych jest na stronie gov.pl/szybkasciezka.
  • Jeśli chcesz zweryfikować założenia swojego projektu i dowiedzieć się czy ma szanse na dofinansowanie skorzystaj z Asystenta Innowacji na www.ncbr.gov.pl.
  • O konkursach organizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uzyskasz informacje również w Punkcie Informacyjnym w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 47a, pod numerem telefonu 22 39 07 170 lub pisząc na adres info@ncbr.gov.pl.

Kontakt dla mediów ze strony NCBR: Weronika Kopernok, weronika.kopernok@ncbr.gov.pl

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) jest agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od ponad 10 lat Centrum łączy świat nauki i biznesu, tworząc odpowiednie warunki do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Poprzez współfinansowanie procesów B+R wspiera rodzimych przedsiębiorców, istotnie zmniejszając ich ryzyko biznesowe towarzyszące wdrażaniu  przełomowych projektów badawczych. Misją NCBR jest realizacja zadań służących społecznemu i gospodarczemu rozwojowi Polski oraz rozwiązywanie konkretnych cywilizacyjnych problemów jej mieszkańców. NCBR pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej w programach operacyjnych: Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój. Realizuje także szereg programów krajowych i międzynarodowych, a także projekty związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.

Z rocznym budżetem na prace B+R rzędu miliarda euro NCBR jest obecnie największym w kraju i regionie ośrodkiem wspierania rozwoju nauki i gospodarki.

Więcej informacji na stronie ncbr.gov.pl.

[1] http://www.2014-2020.rpo-swietokrzyskie.pl/dowiedz-sie-wiecej-o-programie/zapoznaj-sie-z-prawem-i-dokumentami/dokumenty-regionalne/item/210-regionalne-inteligentne-specjalizacje-wojewodztwa-swietokrzyskiego

Previous POSIADAŁ AMFETAMINĘ, POSIADŁ I PROBLEMY
Next Smartfony Apple iPhone

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Sam wybierz OPP – wypełnij pit online bez KRS

Trwa gorący  i “lubiany” przez podatników  okres, czyli czas składania rocznych zeznań podatkowych i rozliczania się z fiskusem  z osiągniętych w poprzednim roku dochodów. Jedni z nas dostaną zwrot nadpłaconego

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Sprzedaż detaliczna rośnie. Korzystają na tym dyskontowe sieci odzieżowe

W ostatnich miesiącach ubiegłego roku sprzedaż detaliczna w Polsce dynamicznie rosła głównie za sprawą programu Rodzina 500 plus. Korzysta na nim rynek handlu odzieżą i obuwiem, a szczególnie segment dyskontów. Zarówno pod

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź