ABC wynajmu samochodów

ABC wynajmu samochodów

Dodatkowe wyposażenie

Jeśli wyjeżdżacie z rodziną na zagraniczne wczasy na pewno dobrze się przygotować. Gdy wynajmujemy samochód może się okazać, że jego dodatkowe doposażenie będzie ważne. Wszystkie wypożyczalnie w ofercie mają możliwość zaoferowania nam doposażenia z niewielką dopłatą. Pojawiają się między innymi takie możliwe dodatki jak fotelik dla dziecka, nawigacja, telefon na pokład, wifi na pokład. To raczej takie standardowe rozwiązanie, ale mogą być także dodatkowo wyjątkowe dodatki jak mini tv, konsole do gier czy dvd.

Uważaj na ukryte koszty

Niezależnie od tego o jaką branże chodzi trzeba będzie uważać na tak zwane ukryte koszty przed którymi trzeba będzie się chronić. Również dotyczy to wypożyczalni i tutaj mogą być następujące elementy.

Końcowa kwota wynajmu

Już w trakcie rozmowy dotyczącej rezerwacji trzeba spytać czy podawana nam kwota jest ostateczna i zawiera podatek VAT. Chodzi o to, by uniknąć inne kwoty na fakturze niż ta omawiana przy rezerwacji.

Opłaty przygotowawcze

To najczęściej opłaty związane z myciem, dotankowaniem czy uzupełnieniem płynów. Niektóre firmy mają taką właśnie dopłatę nawet około 100 złotych, tak więc tą opcję dobrze będzie sprawdzić. Jeśli nie znajdziemy jej w cenniku trzeba przeczytać regulamin i tam sprawdzić jak te koszty dokładnie będą się rozkładały i czego ewentualnie będzie się trzeba spodziewać.

Limit kilometrów

Obecnie raczej wypożycza się auta już bez limitu kilometrów, ale trzeba być ostrożnym, ponieważ czasami wygląda to jednak jeszcze inaczej i każdy kilometr ponad limit będzie nas bardzo drogo wynosił.

Mycie samochodu

Oczywiście to wypożyczalnia powinna dbać o dostarczenie do klienta czystego samochodu, ale jak się okazuje jest z tym różnie. Dlatego właśnie warto sprawdzić czy nie będziemy dalej obciążenie dodatkową opłatą za mycie.

Udział własny w szkodzie komunikacyjnej

Jeśli w czasie wynajmu wydarzy się coś niebezpiecznego na drodze, stłuczka z naszej winy to możemy ponosić koszty napraw. wtedy będzie trzeba zapłacić sporą kwotę. Może to być nawet 1000 złotych za szkodę w polisie AC. Jest tutaj kwota do i często firmy to wykorzystują, ponieważ robią naprawdę za 200 złotych a oczekują zapłacenia 1000. Dlatego warto zobaczyć jak to dokładnie wygląda i jaki ma być ten nasz własny udział w przypadku nieprzewidzianych wypadków.

Ubezpieczenie samochodu

Wypożyczalnie samochodów najczęściej mają swój kompleksowy pakiet ubezpieczeń OC/AC/NNW/Assistance, jednak nie będzie to znaczyć, że jesteśmy bezkarni w sytuacji, gdy wina będzie z naszego powodu. Tak jak już mówiliśmy wtedy trzeba ponosić koszty związane z udziałem własnym w szkodzie. Wynajmując samochód będzie można pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu albo tez o czymś takim jak zniesienie udziału własnego w szkodzie. Cena za dobę tego ubezpieczenia waga się między 20 a 40 złotych za każdą kolejną dobę. Jednak dzięki temu nie musimy się obawiać żadnych kosztów, gdy coś się wydarzy.

Przy wynajmie samochodów oczywiście najważniejsza kwestia to cena, potem dodatkowe koszty i ubezpieczenie jakie mamy. Jeśli coś podpisujemy to oczywiście trzeba się z takim dokumentem dobrze zapoznać. Czytajmy regulamin a jeśli coś będzie dla nas niejasne powinniśmy pytać. Jeśli szukamy dla siebie wypożyczalni warto zwracać uwagę na to czy na ich stronie jest regulamin i wzór umowy. Wtedy nim będziemy ją podpisywać będzie można ją dokładnie zanalizować i dzięki temu rzeczywiście ten podpis nie będzie składany w ciemno, a wykorzystacie również nasze podpowiedzi tutaj przekazywane.

Więcej ciekawych faktów o wynajmie samochodów znajdziesz na: electr-on.pl

Previous IV „MARSZ KATYŃSKI” Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW
Next POBILI KIELCZANINA - NIE UNIKNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Klucze dynamometryczne i ich kalibracja

 Klucze dynamometryczne to narzędzia, które wykorzystuje się do dokręcania połączeń ze ściśle określoną siłą. Wykorzystując je, można bez trudu ustawić i zastosować dany moment, co gwarantuje odpowiednie dokręcenie śrub: ani

Motoryzacja 0 Comments

Kierowcy ciężarówek coraz rzadziej uczestnikami wypadków

W ubiegłym roku ciężarówki brały udział w 3377 wypadkach drogowych na polskich drogach. W 2006 roku tego typu zdarzeń był ponad 7,6 tys. – wynika z raportu opracowanego na potrzeby akcji „Profesjonalni

Motoryzacja 0 Comments

Sektor motoryzacyjny jednym z liderów pod względem innowacyjności

W ciągu kilku ostatnich lat prawie 34 proc. firm inwestowało w innowacyjne rozwiązania i produkty, a nakłady na badania i rozwój rosły skokowo. W Polsce powstaje coraz więcej centrów naukowo-badawczych, jednak większość innowacji

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź