42 –LATEK RANIŁ NOŻEM SWOJĄ ZNAJOMĄ, TERAZ ODPOWIE PRZED SĄDEM

42 –LATEK RANIŁ NOŻEM SWOJĄ ZNAJOMĄ, TERAZ ODPOWIE PRZED SĄDEM

42 –latkowi, którego zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Kielcach może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jest podejrzewany o to że, w miniony wtorek podczas kłótni ze swoją 34 –letnią znajomą zranił ją nożem. O tej sytuacji prawdopodobnie nikt by się nie dowiedział gdyby nie jeden z kielecki streetworkerów, który spotkał ranną kobietę. Mężczyzna we wtorek przebywał na terenie działek letniskowych i poszukiwał osób bez stałego miejsca zamieszkania, mogących potrzebować pomocy. Dzięki natychmiastowo podjętym działaniom przez dzielnicowych oraz dobrej ich znajomości terenu, 42 –latek odpowie przed sądem.

Streetworker to pracownik socjalny, który szuka w danej okolicy tych najbardziej potrzebujących. Takie osoby pomagają „dzieciom ulicy”, trudnej młodzieży, która ma problemy w szkole oraz osobom bezdomnym.

We wtorek jeden z kieleckich streetworkerów przebywał na terenie działek letniskowych zjadających się  w północnej części miasta. Mężczyzna poszukiwał osób, które nie posiadają stałego miejsca zamieszkania i mogą potrzebować pomocy. Po godzinie 9, streetworker dotarł do jednej z altanek działkowych, w której przybywała 34 –latka. Okazało się, że kobieta miała ciętą ranę głowy. O tym fakcie natychmiast zostali powiadomieni policjanci, a także ratownicy medyczni. Po chwili na miejsce dojechali funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Kielcach. Mundurowi ustalili, że kilkanaście minut wcześniej pomiędzy 34 –latką, a jej znajomym doszło do nieporozumienie. Podczas kłótni 42 –latek najprawdopodobniej chwycił nóż i ranił kobietę po czym uciekł.

Poszkodowana została przewieziona do szpitala, natomiast policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy zdarzenia. W te działania zostali zaangażowani n.in. dzielnicowi, którzy niejednokrotnie brali udział w działaniach z kieleckimi streetworkerkeremi i doskonale znają teren. Po około godzinnych poszukiwaniach dzielnicowi zatrzymali 42 –latka. Okazał się, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Teraz 42 –latek przed sądem odpowie za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous POLICJANCI ZABEZPIECZYLI BLISKO 100 KG KRAJANKI TYTONIOWEJ
Next KIEROWCO NIE JESTEŚ SAM NA DRODZE! ZADBAJ O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wydruk zdjęć: gdzie można zlecić?

Dla wielu osób fotografowanie jest prawdziwą pasją. Osób, które decydują się na tradycyjne wywoływanie zdjęć jest jednak dzisiaj bardzo mało. To efekt między innymi tego, że zdecydowana większość fotografujących korzysta

Wiadomości 0 Comments

KIELECKI PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Wczoraj w Domu Harcerza na kieleckim Białogonie odbył się powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych. W organizowanym przez Komendę Miejską Policji w Kielcach konkursie wystąpiły szkolne grupy teatralne z Kielc i

Wiadomości 0 Comments

Kantor kryptowalut jaskinią hazardu

Przez własną głupotę wpędziła się w prawne tarapaty 38-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego. Kobieta podejrzewana jest m.in. o zawiadomienie o niepopełnionych przestępstwach oraz składnie fałszywych zeznań. Za tego rodzaju czyny można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź