30kg marihuany ukryli w samochodzie

30kg marihuany ukryli w samochodzie

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z komendy miejskiej zatrzymali małżeństwo z Kielc, które podejrzane jest o przemyt z Hiszpanii około 30 kg marihuany. Łączna wartość przejętych narkotyków, to ponad półtora miliona złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, za które grozi im co najmniej 3 lata więzienia. Para z Kielc decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach  wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z komendy miejskiej prowadzili wspólne działania skierowane na zwalczanie przemytu narkotyków. Mając podejrzenia, że w najbliższym czasie do naszego kraju z Hiszpanii odbędzie się transport dużej ilości marihuany, na terenie województwa świętokrzyskiego zatrzymali do kontroli osobowego fiata. W samochodzie znajdował się 34-letni mężczyzna oraz jego 35-letnia żona. Podczas kontroli kielczanie zaczęli się nerwowo zachowywać, a w samochodzie czuć było charakterystyczny zapach.

Z zewnątrz jak i po pobieżnym sprawdzeniu samochodu nic nie znaleziono. Jednak policjanci postanowili dokładnie sprawdzić auto. Szybko okazało się, że jest ono specjalnie przystosowane do przemytu. Pod siedzeniami pasażerów które trzeba było wymontować, znajdowała się druga podłoga z kilkoma otworami, gdzie upchnięte były hermetycznie zamknięte torby foliowe z zawartością suszu. Łącznie policjanci ujawnili 66 worków, w których po wstępnych badaniach okazało się, że jest marihuana. Jak szacują śledczy z zabezpieczonych narkotyków można by wytworzyć około 90 000 porcji o łącznej wartości 1,5 miliona złotych.

Para została zatrzymana i usłyszała zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczące przemytu wewnątrzwspólnotowego narkotyków. Za to przestępstwo może im grozić co najmniej 3 lata więzienia. Wczoraj decyzją sądu oboje zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Previous 17-latek odpowie za kradzież
Next Bomba w urzędzie miasta

Może to Ci się spodoba

Kielce na Sygnale 0 Comments

NIELEGALNY TYTOŃ NIE TRAFI NA RYNEK

Policjanci z sędziszowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie krajanki tytoniowej. Teraz 62 –latkowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Stróże prawa z Komisariatu Policji

Kielce na Sygnale 0 Comments

POSZUKIWANI TRAFILI „ZA KRATY”

Nie ma tygodnia by świętokrzyscy policjanci nie zatrzymali osoby, która jest poszukiwana gdyż ukrawa się przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko wczoraj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 3 takich mężczyzn.

Kielce na Sygnale 0 Comments

ZABEZPIECZYLI NIELEGALNY ALKOHOL I PAPIEROSY

Starachowiccy policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę podejrzewaną o handel wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli blisko 4000 sztuk papierosów i ponad 4 litry wyrobu alkoholowego bez polskich

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!